Bornmut u PL posle 125 godina!

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Bolton sa 3:0, u pretposlednjem kolu Čempionšipa i tako praktično obezbedili Premijer ligu.

Ponedeljak, 27.04.2015.

22:44

Beta/AP

Bornmut sada ima 87 bodova, tri više od Midlzbroa, ali i za čak 19 golova bolju gol razliku.

To znači da bi samo čudo moglo da donese preokret u poslednjem kolu, pa će ekipa Bornmuta prvi put u svojoj 125-godišnjoj istoriji igrati u najvišem rangu engleskog takmičenja.

Mark Pjug postigao je prvi gol u 39. minutu, Met Riči je pogodio za 2:0 u 44, a pobedu je overio Kalum Vilson u 78. minutu utakmice.

Bornmut će direktno u Premijer ligu zajedno sa Votfordom Slaviše Jokanovića, ali još uvek nije poznato ko će biti šampion Čempionšipa, pošto kolo pre kraja Bornmut ima bod manje od Votforda.

Bornmut u poslednjem kolu gostuje Čarltonu, dok Votford dočekuje Šefild Venzdej.

Nije poznato još uvek ni koje četiri ekipe će u plej-of. Midlzbro (84) je siguran, kao i Norič (83), dok će se za preostala dva mesta boriti Ipsvič (78), Derbi (77), Brentford (75) i Vulverhempton (75).

1. Watford 45 27 7 11 90:49 88
2. Bournemouth 45 25 12 8 95:45 87
3. Middlesbrough 45 25 9 11 68:37 84
4. Norwich 45 24 11 10 84:46 83
5. Ipswich 45 22 12 11 70:51 78
6. Derby 45 21 14 10 85:53 77
7. Brentford 45 22 9 14 75:59 75
8. Wolves 45 21 12 12 66:54 75