Torinu gradski derbi posle 20 god.

Poraz Juventusa u gradskom derbiju te kiks Lacija, obeležili su nedeljne mečeve 32. kola Serije A.

Nedelja, 26.04.2015.

17:11

Torino je preokretom savladao "Staru damu" 2:1 za prvu pobedu u gradskom derbiju posle dve decenije.

Lacio je propustio da iskoristi poraz Rome u Milanu, jer je remizirao sa Kjevom 1:1, pa ima samo bod prednosti nad gradskim rivalom u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona. Novu pobedu ostvarila je otpisana Parma, bila je bolja i od Palerma 1:0.

Đenoa se ubedljivom pobedom nad Čezenom vratila u borbu za plasman u Evropu, a rivala gurnula ka Seriji B. Verona je trijumfom nad Sasuolom 3:2 zvanično obezbedila opstanak u eliti. Kolo će u nedelju uveče zatvoriti duel Fiorentine i Kaljarija, te derbi Napolija i Sampdorije.

Juventus je poveo u "Derbiju dela Mole" golom Andree Pirla iz slobodnog udarca u 35. minutu, ali Mateo Darmijan u finišu poluvremena donosi izjednačenje, da bi pola sata pre kraja bivši napadač "Stare dame" Fabio Kvaljarela pogodio za pobedu "bikova".

Lacio je u finišu prvog poluvremena poveo protiv Kjeva golom veterana Miroslava Klozea, ali 15 minuta pre kraja Alberto Paloski donosi izjednačenje gostima za razočaranje Olimpika.

Dvostruki strelac Luka Toni predvodio je Veronu do trijumfa nad Sasuolom, kojim je njegov klub šest kola pre kraja stekao nedostižnih 19 bodova prednosti u odnosu na najbližeg rivala iz zone ispadanja.

To je Čezena, koja je ubedljivom porazom u Đenovi ostala na osam bodova od Atlante koja je najbliža u sigurnoj zoni, pa je na korak od Serije B.