Neredi u Crnoj Gori, kao i pobede favorita obeležile su mečeve kvalifikacija za EURO 2016. odigrane u sredu.

Izvor: ÐN

Petak, 27.03.2015.

22:38

Beta/AP Photo/Matt Dunham

Meč između Crne Gore i Rusije u Podgorici prekinut je u 67. minutu, pošto je Dmitri Kombarov pogođen sa tribine, a to je već bio drugi prekid.

Prvo je u 45. sekundi nastao pravi haos 'Pod Goricom', kada je golmana gostujuće ekipe Igora Akinfejeva u glavu pogodila baklja. Susret je nastavljen, ali je posle drugog incidenta zvanično prekinut.

Na programu su bili dueli u grupama C, E i G, a minimalni trijumf ostvarila je selekcija Španije nad Ukrajinom.

Španci su u Sevilji savladali Ukrajince pogotkom Alvara Morate u prvom poluvremenu. Morata je uz malo sreće krunisao odličnu akciju Inijeste i Kokea i postigao prvi gol u nacionalnom dresu. Taj meč obeležio je i golman 'Furije' Iker Kasiljas koji je jubilarni 100. put branio u takmičarskim utakmicama Španije.

Španci su i dalje drugi na tabeli, najviše zahvaljujući sjajnoj Slovačkoj koja je zadržala maksimalni učinak. Slovaci su lagano izašli na kraj sa Luksemburgom (3:0), golovima Nemeca Vajsa i Pekarika u prvom poluvremenu.

U poslednjem meču C grupe Belorusija je preokretom nadigrala Makedoniju u gostima – domaćima je prednost doneo Trajkovski već na startu, ali su Kalačev i Bordačev utišali Skoplje.

Beta/AP Photo/Angel Fernandez
Englezi su nastavili sa fenomenalnim rezultatom, a ovoga puta lagano su savladali Litvaniju na ’Vembliju’.

Već u šestom minutu Runi je glavom u mrežu ubacio odbitak posle šuta Velbeka, da bi napadač Arsenala u poslednjem minutu prvog poluvremena prelomio meč.

On je uz mnogo sreće iskoristio centaršut Hendersona i postigao šesti gol u kvalifikacijama, čime je izbio na prvo mesto liste strelaca.

Drugi deo igre golom je otvorio Rahim Sterling, da bi konačan rezultat postavio debitant Hari Kejn. Kejn je u 72. minutu ušao u igru umesto Runija, da bi 80 sekundi kasnije na drugoj stativi sačekao centaršut Sterlinga i postao novi heroj Engleske.

Izabranici Roja Hodžsona imaju pet trijumfa iz isto toliko duela, što im nije pošlo za rukom ni u jednim kvalifikacijama u istoriji.

Slovenija, koja je na drugom mestu, mučila se u prvom poluvremenu da probije bedem San Marina, ali je na kraju stigla do velikog trijumfa – 6:0.

Slovenci su šutnuli čak 20 puta ka golu protivnika u prvom delu igre, ali je samo Iličić pronašao put do mreže.

Ipak, otvorili su drugi deo igre sa tri gola u tri minuta – precizni su bili Kampl, Struna i Novaković.

Do kraja meča upisali su se Lazarević i vezista Partizana Branko Ilić.

Švajcarci su nastavili da prate vodeći dvojac sigurnom pobedom od 3:0 nad Estonijom, a strelci su bili Šar, Džaka i Seferović.

Beta/AP Photo/Risto Bozovic
Utakmice u grupi G obeležili su neredi u Podgorici, kao i Zlatan Ibrahimović, koji je postigao neobičan gol.

Njega je golman Moldavije napucao u glavu, a Zlatan samo trznuo i prosledio je u praznu mrežu. Konačnih 2:0 u Kišinjevu postavio je isti igrač sa penala, u 84. minutu.

Na stadionu ’Pod Goricom’ usledio je prekid već u prvom minutu, kada je golman Ikor Akinfejev pogođen bakljom u glavu. Akinfejev je odmah prebačen u bolnicu, meč kasnije nastavljen, a opširnije pročitajte u posebnoj vesti.

Austrija je nastavila da drži čelo – sa 5:0 pobeđen je Lihtenštajn, a strelci su bili Harnik, Janko, Alaba, Junuzović i Arnautović.