Gengam u 92' preživeo niželigaša

Fudbaleri Oksera i Gengama plasirali su se u četvrtfinale francuskog Kupa, pošto su u četvrtak ostvarili teške pobede.

Izvor: ÐN

Četvrtak, 05.03.2015.

23:32

Beta/AP Photo/John Leicester

Okser je tek posle penala izbacio Brest u gostima, dok je Gengam golom Buvoa u 92. minutu eliminisao Konkarnu.

Okser će se u borbi za polufinale sastati sa Pari Sen Žermenom, dok će Gengamu protivnik biti Sent Etjen.

Duel u Brestu završen je bez golova, a Bordou su prolaz sa bele tačke doneli Granjik, Pujgrenije, Mulumba i Samaritano, pošto su za domaće neprecizni bili Adnan i Falet.

Gengam je morao da se spasava produžetaka u Lorijenu, protiv ekipe koja igra u D grupi četvrtog francuskog ranga.

Favorizovani prvoligaš poveo je već u trećem minutu, kada je Mandan iskoristio asistenciju Žiresa. Ipak, domaći se brzo vraćaju i Gurmelon u 22. minutu pogađa za 1:1.

Golova nije bilo sve do poslednjeg minuta kada je Buvo zatresao mrežu i izbegao bruku gostiju.