Premijer liga: Favoriti superiorni

Sedam od osam prvoplasiranih timova Premijer lige koji su igrali u sredu ostvarili su pobede u 28. kolu:

Sreda, 04.03.2015.

22:39

Lider Čelsi je slavio minimalnim nad Vest Hemom, Mančester Siti je sa 2:0 nadigrao Lester, a slavili su i konkurenti za plasman u Ligu šampiona.

Arsenal je dobio KPR 2:1, Njukasl je poklonio minimalnu pobedu Mančester Junajtedu, Totenhem je bio siguran protiv Svonsija sa 3:2, dok je Stouk nadigrao Everton 2:0. U toku je završnica meča između Liverpula i Burnlija (2:0).

Vest Hem je izvršio veliki pritisak na lidera, Tibo Kurtoa je imao posla sa Kujateom, Sakoom i Adrijanom, ali je uspeo da sačuva svoju mrežu. "Plavima" je zbog toga bio dovoljan jedan gol da osvoje sva tri boda, a postigao ga je Eden Azar glavom u 22. minuu, posle centaršuta Ramiresa.

Siti je rutinski slavio protiv Lestera, koji je tek povremeno uspeo da stigne do gola Harta. Nakon što je Boni propustio tri, a Navas jednu šansu u prvih 40 minuta, domaćin ipak odlazi sa prednošću na odmor, jer je David Silva iskoristio odbitak i zatresao mrežu "lisica". U nastavku su gostima pretili i Aguero i Ture, da bi dva minuta pre kraja Džejms Milner posle dodavanja Hesusa Navasa pogodio donji levi ugao gola Marka Švarcera.
Arsenal je sat vremena tražio ruputu odbrani KPR-a, koji je konačno slomljen sredinom drugog poluvremena. U roku od pet minuta Olivije Žiru i Aleksis Sančes postižu golove i rešavaju meč, a da bi osam minuta pre kraja Čarli Osin ublažio poraz domaćina.

Mančester Junajted je opet imao sreće. David de Hea je sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao gol u Njukaslu, koji je imao još nekoliko promašaja, da bi minut pre kraja "svrake" početničkom greškom u odbrani, vraćanjem lopte golmanu Krulu pod pritiskom Vejna Runija, poklonike gol Ešliju Jangu i omogućile Junajtedu da nastavi trku za Ligu šampiona.

Liverpul je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u Premijer ligi, a lak zalogaj sa "redse" ovaj put je bio Burnli. Tim Brendana Rodžersa je potpuno dominirao, konstantno stvarao šanse, te iskoristio dve. Vođstvo je u 29. minutu doneo Džordan Henderson, da bi u šestom minutu drugog dela sjajnom asistencijom pomogao Danijelu Staridžu da glavom potvrdi pobedu.
Totenhem je protiv Svonsija okončao seriju od dva meča bez pobede. Već u sedmom minutu Naser Čadli je načeo goste, koji su nekoliko minuta kasnije ostali bez Gomisa. Ipak, u 19. minutu Sung-jong Ki vraća Velšane u egal.

Međutim, u prvih 15 minuta drugog dela Spursi slamaju goste pogocima Mejsona i Taunzenda, da bi minut pre kraja Gilfi Sigurdson ublažio poraz "labudova".

U sredu je razočarao samo Everton koji je nastavio sa očajnim rezultatima. "Karamele" su ostale bez pobede i u petom uzastonom meču, a drugi uzastopni poraz naneo im je Stouk. Pogocima Viktora Mozesa i Mame Biram Dijufa domaćin je ostvario treći uzastopni trijumf i stigao do borbe za plasman u Evropu.