LŠ: Tesan poraz Radničkog u Egeru

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pretrpeli su tesan poraz na gostovanju mađarskom šampionu Egeru 7:6, u derbiju šestog kola Lige šampiona.

Sreda, 04.03.2015.

20:12

Kragujevčani su bili ravnopravan rival favorizovanom protivniku, ali su na kraju ostali bez bodova i zakomplikovali svoju borbu za plasman na završni F6 turnir.

Meč su obeležile odbrane golmana Branislava Mitrovića kod domaćina i Zdravka Radića kod Kragujevčana, a Mađari su meč prelomili golovima Balaša Erdeljija i Borisa Vapenskog za 5:3 početkom poslednje četvrtine.

Kragujevčani su poveli već u prvom napadu, majstorskim udarcem kapitena Aleksandra Ćirića, ali je sredinom prve deonice izjednačio Miloš Ćuk, sa igračem više – 1:1.

Domaćin je stigao do preokreta u uvodnim minutima druge četvrtine, sigurnom egzekucijom peterca Balaša Erdeljija (2:1), ali su Šumadinci na odmor ipak otišli sa golom prednosti, nakon lepih šuteva Marka Ćuka i Ivana Basare – 3:2.

Po povratku sa odmora Balint Lorinc je lepo uplivao i savladao Radića za novo izjednačenje (3:3), a u poslednjoj deonici, koja je bila efikasnija od kompletnog prethodnog toka meča, Erdelji i Boris Vapenski doveli su Eger do najvećeg vođstva od dva gola (5:3).

Ni tada se nisu predavali borbeni izabranici Uroša Stevanovića, koji su tri puta prilazili na „minus jedan“, preko Dedovića, Petkovića i Vrlića, ali do preokreta nisu mogli.

U pobedničkim redovima Balaš Erdelji postigao je dva gola, a Uroš Čučković, Balint Lorinc, Miloš Ćuk, Marton Sivoš i Boris Vapenski po jedan.

Za Radnički su se po jednom u strelce upisali Josip Vrlić, Aleksandar Ćirić, Ivan Basara, Nikola Dedović, Marko Ćuk i Marko Petković.

Drugi srpski predstavnik u Ligi šampiona Partizan savladao je na Banjici nemački Špandau.

Eger – Radnički 7:6 (1:1, 1:2, 1:0, 4:3)
Bazen: „Aladar Biškej“. Igrač više: Eger 6(2), Radnički 5(2). Peterci: Eger 1(1), Radnički 1(1).

Eger: Mitrović, Angjal, Biroš, Čučković 1, Hošnjanski, Lorinc 1, Mi. Ćuk 1, Sivoš 1, Erdelji 2, Vapenski 1, Bedo, Haraji, Coma. Trener: Dabrovski.
Radnički: Radić, Trajković, Bogdanović, Marković, Miličić, Vrlić 1, Ćirić 1, Basara 1, Vuksanović, Dedović 1, Ma. Ćuk 1, Petković 1, Živojinović, Toholj. Trener: Stevanović.