Elče u 88. sprečio pobedu Selte

Fudbaleri Selte i Elčea igrali su 1:1 u poslednjoj utakmici 25. kola Primere, odigranoj pred 14.500 gledalaca u Vigu.

Izvor: JT

Ponedeljak, 02.03.2015.

23:09

Domaći tim je poveo golom Mihaela Kron-Delija u 61. minutu, da bi Elče iz penala preko Davida Lombana došao do boda u 88. minutu.

Selta je osmim remijem ove sezone propustila šansu da se približi Malagi na sedmom mestu, a potom možda i ozbiljnije umeša u borbu za mesto u Ligi Evrope.

Tim iz Viga sada drži osmo mesto na tabeli sa 32 boda, dok je Elče tik iznad zone ispadanja, na 17. poziciji sa 24 boda.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je do 89. minuta za Seltu, a u 22. minutu je zaradio javnu opomenu zbog oštrog starta nad jednim od igrača gostujuće ekipe.

Selta i Elče su imali gotovo jednak posed lopte tokom utakmice, ali je domaći tim imao više šansi. Tim iz Viga imao je šest šuteva u okvir gola, a gosti nijedan, ali je sa bele tačke Elče ipak došao do boda.

Danski fudbaler je Seltu doveo u vođstvo u 61. minutu, pošto je sjajno primio loptu u šesnaestercu posle asistencije Kastra i samo je proturio u desni donji ugao gola. Lomban je izjednačio posle velike greške domaćeg tima i nespretnog faula strelca prvog gola na utakmici, i tako šokirao Seltu.