Roma sa 10 do boda protiv Juventusa

Fudbaleri Rome i Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u derbiju 25. kola Serije A.

Izvor: SO

Ponedeljak, 02.03.2015.

22:58

Beta/AP

Rimljani su od 62. minuta igrali sa fudbalerom manje zbog isključenja Torosidisa, a ’Stara dama’ povela je golom Tevesa u 64. minutu.

Međutim, Roma je golom Keite u 78. minutu ipak izborila bod, pa zaostatak drugoplasirane ’Vučice’ za Juventusom i dalje iznosi devet bodova.

Prvo poluvreme nije bilo naročito sadržajno, nije bilo šuta u okvir gola, a a Juventusu se prvi put u sezoni desilo da u prvom delu igre to ne uspe. Ipak, najbolju priliku imala je ’Stara dama’, i to u završnici, ali je posle dodavanja Perejre izblokiran udarac Tevesa.

Malo je nedostajalo i da Argentinac iskoristi očajan povratni pas Janga-Mbive, a u ranoj fazi meča Manolas je posle ubacivanja Perejre umalo postigao autogol.

Na početku drugog poluvremena greška Ljajića dovela je do kontre Juventusa, a Vidalov udarac očešao je stativu. Usledio je i udarac Lihštajnera, a u 62. minutu stvari su se pokrenule sa mrtve tačke, kada je Torosidis zbog starta nad Vidalom na ivici kaznenog prostora dobio drugi žuti karton.

Pirlo je povređen, pa je lopti prišao Teves, ali i on je pokazao da i te kako ume da izvodi slobodne udarce – prebacio je živi zid i pogodio gornji ugao, a golman De Santis ostao je ukopan u mestu. Ubrzo je Perejra pogodio spoljni deo mreže, a Bufon je prvi put morao da interveniše u 71. minutu, kada je loptu poslao iznad prečke posle udarca glavom Manolasa.

Iako je imala igrača manje, Roma je izjednačila u 78. minutu – Florenci je izveo slobodni udarac sa desne strane, Kejta je skočio i glavom poslao loptu ka golu, a Markizio nije uspeo da je izbije, pa je ona završila u mreži. Do kraja meča čak je Roma bila za nijansu bolja, ali nije uspela da slavi, već je upisala sedmi remi u poslednjih osam mečeva u Seriji A.

Roma – Juventus 1:1 (0:0)
Kejta 78 - Teves 64

Roma: De Santis, Torosidis, Manolas, Janga-Mbiva, Holebas, Pjanić, De Rosi (Naingolan 73’), Keita; Žervinjo, Toti (Iturbe 71’), Ljajić (Florenci 65’).
Juventus: Bufon, Kaseres, Bonuči, Kjelini, Lihtštajner (Padoin 90+1’), Vidal, Markizio, Perejra, Evra, Morata (Koman 83’), Teves.