Makabiju derbi, dobio i Žalgiris

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Galatasaraj u Kaunasu sa 72:59, u 8. kolu Top16 faze u Evroligi.

Četvrtak, 26.02.2015.

20:23

Starsport

Gosti iz Istanbula igrali su bez najboljeg igrača Karlosa Aroja, pa nisu imali šta da traže u Litvaniji.

Već posle prvih 10 minuta domaćin je imao +15 (23:8), a tu prednost je zadržao do kraja utakmice ostvarivši treću pobedu u drugoj fazi.

Žalgiris se ovim trijumfom uključio u borbu za četvrtfinale, ali je teško očekivati da će neki tim biti među četiri najbolja pored Reala, Makabija, Barselone i Panatinaikosa. Ekipa Galatasaraja pretrpela je šesti Top16 poraz.

Ekipa iz Kaunasa ubacila je 10 trojki, a najbolji je bio Vil Čeri sa 10 poena, 5 skokova, 4 krađe i 2 asistencije. Jankunas je imao 12 poena i 9 skokova, a Ulanovas je ubacio tri vezane trojke u finišu za ukupno 11 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

U sastavu Galatasaraja najbolji je bio Sinan Guler sa 16 poena i 7 skokova, dok su po 13 poena ubacili Karter i Gonlum. Zoran Erceg imao je 6 poena ua 18 minuta,a Vladimir Micov isto toliko za 20 minuta.

Na derbiju u Tel Avivu Makabi je srušio Panatinaikos sa 73:70 i osamostalio se na drugom mestu na tabeli grupe E sa skorom 6-2.

Izraelski tim je praktično tokom svih 40 minuta vodio, ali je morao da strahuje za trijumf jer su gosti iz Atine bili uporni.

U neizvesnom finišu ipak je Makabi sačuvao prednost i ostvario je pobedu koja mu možda i obezbeđuje prolaz u četvrtfinale.

Džeremi Pargo predvodio je domaćina sa 16 poena i 3 skoka, Aleks Tajus imao je 10 uz 5 skokova, a isti učinak imao je i Džo aleksander. Na drugoj strani, Vladimir Janković ubacio je 16 poena, Nikos Papas dodao je 15, a Džejms Gist 12 uz 4 uhvaćene lopte.

EL, Top16, grupa E:

Žalgiris – Galatasaraj 72:59
Real Madrid – Crvena zvezda 85:61
Makabi – Panatinaikos 73:70
Barselona – Alba (petak)

Tabela: Real Madrid 7-1, Makabi 6-2, Panatinaikos 5-3, Barselona 4-3, Alba 3-4, Žalgiris 3-5, Galatasaraj 2-6, Crvena zvezda 1-7.