Milan poveo, Lacio slavio

Ekipe Lacija i Kaljarija slavile su na svojim terenima u prvim mečevima 20. kola Serije A.

Subota, 24.01.2015.

22:49

U jednom od derbija vikenda Lacio je posle preokreta u drugom poluvremenu nadigrao Milan 3:1 i potavio zadatak konkurentima u borbi za Ligu šampiona.

Kaljari je sa 2:1 nad Sasuolom nastavio sjajnu seriju i pobegao iz zone ispadanja.

Milan je sjajno otvorio meč na Olimpiku, Žeremi Menez je već u četvrtom minutu savladao Marketija, posle fantastične solo-akcije.

U nastavku meča domaćin preuzima inicijativu, ali Kloze i Kandreva u dva navrata ne uspevaju da savladaju Lopesa.

Međutim, Lacijali su sve nadoknadili u drugom poluvremenu. Za samo šest minuta stižu do preokreta na 2:1.

Prvo je Marko Parolo volej udarcem pogodio desnu stranu gola za izjednačenje, a potom iskusni Kloze vara Lopesa za potpuno preokret.

Milan ne uspeva da se vrati u igru, Parolo propušta novu gol šansu za domaćina, da bi deset minuta pre kraja ipak sjajnu igru nagradio pogotkom za konačan trijumf Rimljana.

Gosti su meč završili sa igračem manje jer je Filip Makses u nadoknadi vremena isključen zbog nesportskog ponašanja i udaranja Maurija.

Filip Đorđević odigrao je poslednjih 15 minuta umesto Klozea, ipovredio zglob u samoj završnici, dok je Dušan Basta proveo ceo meč na terenu.

U prvom meču dana Kaljari je stigao do druge pobede u poslednja tri kola. Novi trijumf najavio je Rosetini u 20. minutu, ali samo 15 minuta pre kraja isti igrač postiže autogol za razočaranje na tribinama.

Međutim, samo tri minuta kasnije spasava ga januarsko pojačanje Duje Čop, koji prvim golom u Seriji A donosi slavlje Kaljariju.