Đukić bez plasmana, Sosijedad u 16

U sredu je odigrano šest mečeva šesnaestine finale španskog Kupa kralja, a dalje su prošli Espanjol, Real Sosijedad, Levante, Hetafe, Viljareal i Granada.

Izvor: ÐN

Četvrtak, 18.12.2014.

00:12

Posle prve pobede od 3:0 Hetafe je sa 2:1 savladao Eibar u gostima i potvrdio prolaz, dok je Espanjol pogotkom Morilje i drugi put pobedio Alaves – ukupan rezultat je 3:0 (2:0, 1:0).

Levante i Albasete odigrali su još jednu neizvesnu utakmicu, ovoga puta nije bilo golova, ali je klub iz Primere prošao u osminu finala zbog gola u gostima.

Posle remija bez golova u Ovijedu, trenera Real Sosijedada obradovao je Finbogason sa dva gola i pogurao svoju ekipu u narednu fazu.

Viljareal je takođe bio siguran – sa tri gola u drugom poluvremenu pobeđen je Kadis za ukupnih 5:1. Moreno je bio dvostruki strelac, dok se u listu upisao i Trigeros sa bele tačke.

Kordoba, koju vodi naš Miroslav Đukić, nije uspela da anulira minimalan poraz iz Granade, iako je poslednjih 25 minuta imala igrača više. Tada je rezultat već bio 1:1, nije se menjao i gosti su prošli sa 2:1.