KK: Silna Barsa, Valensija jedva

Fudbaleri Barselona dominantno su se plasirali u osminu finala Kupa kralja, dok se Valensija dosta namučila na “Mestalji” sa Rajo Valjekanom.

Izvor: JT

Sreda, 17.12.2014.

00:10

Katalonski klub slavio je protiv Ueske sa 8:1 i ukupnim rezultatom 12:1 prošao dalje, dok su ‘Slepi miševi’ igrali 4:4 sa Rajo Valjekanom, a do osmine finala su došli zahvaljujući trijumfu sa 2:1 u prvom meču.

U ostalim mečevima odigranim u sredu, dalje su prošli Selta i Almerija. Selta je sa 3:1 slavila protiv Las Palmasa i tako se oporavila posle poraza sa 2:1 u prvom meču, dok je Almerija bila sigurna protiv Betisa sa 2:2, posle pobede sa 4:3 na gostovanju.

Barselona, Valensija, Almerija i Selta su se tako pridružili Realu i Sevilji u osmini finala, pošto su ta dva kluba plasman ostvarili još ranije. Ostali mečevi šesnaestine finala Kupa kralja igraju se u naredna dva dana.

Barselona je protiv Ueske nastupio bez glavnih zvezda, pre svega Lionela Mesija, Nejmara i Šavija Ernandesa, ali je ostvarila ubedljiv trijumf. Junak pobede bio je Pedro, koji je bio strelac het-trika, a u strelce su se upisali i Serhio Roberto, Inijesta, Adrijano Koreia, Adama Traore i Sandro Ramires. Počasni gol za goste, pred 45.000 navijača na “Kamp Nou” postigao je Haspar Halves u 86. minutu.

Valensija je na svom terenu bila blizu eliminacije iz Kupa kralja, pošto je u 61. minutu gubila sa 4:2, ali su Pako Alkaser i Rodrigo spasli ‘Slepe miševe’. Alkaser je doveo domaći tim u vođstvo, da bi Hosabed, Posuelo i Pereira preokrenuli i doneli gostima vođstvo 3:1 pre kraja prvog poluvremena. Morciljo je autogolom vratio Valensiju i igru, da bi Embarba vratio dva gola prednosti gostima, pre preokreta domaćeg tima.