Bajern rutinski, poraz Augsburga

Fudbaleri Bajerna pobedili su Frajburg sa 2:0 u 16. kolu Bundeslige, a mečeve odigrane u utorak obeležio je i poraz Augsburga u Hanoveru istim rezultatom.

Izvor: JT

Utorak, 16.12.2014.

22:08

U preostala dva meča, Štutgart je slavio na gostovanju Hamburgu sa 1:0, dok su Keln i Majnc igrali bez golova.

Bajern je protiv Frajburga, pred 71.000 ljudi na “Alijanc areni” ostvario 13. pobedu, do koje je došao golovima Arjena Robena i Tomasa Milera. Roben je doveo Bavarce u vođstvo u 41. minute, posle asistencije Franka Riberija, dok je konačan rezultat postavio Miler u trećem minute drugog poluvremena.

Stefan Mitrović je ostao na klupi Frajburga u tom duelu.

Šampion Nemačke tako je i posle 16 kola ostao neporažen, a pred poslednje jesenje kolo ima 12 bodova više od Volfsburga, koji tek u sredu gostuje Borusiji iz Dortmunda.

Augsburg je posle niza od četiri pobede doživeo dva poraza zaredom, dok je Hanover ostvario sedmu pobedu ove sezone. Strelci za Hanover bili su Sane u 20. minute i Joselu u 55. iz penala.

Nikola Đurđić je igrao za gostujući tim do 62. minuta.

Jedini preostali gol u okviru programa 16. kola u utorak postigao je Klajn, koji je bio junak trijumfa Štutgarta sa desetoricom igrača, pošto je Nidermajer isključen u 53. minutu. Jedini gol na toj utakmici višen je u 42. minutu, a Štutgart tako barem do srede pobegao iz opasne zone i sada ima isti broj bodova kao Hamburger – 16, dva više od timova kojima preti ispadanje.

Gojko Kačar nije igrao za poraženi tim protiv Štutgarta.