Bez pobednika u derbiju Milana

Fudbaleri Milana i Intera odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u derbiju 12. kola italijanske Serije A.

Izvor: SO

Nedelja, 23.11.2014.

22:42

Vodeći gol za roso-nere postigao je Žeremi Menez u 23. minutu, a bod Interu doneo je Džoel Obi u 61. minutu.

Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za nerazure, a Nemanja Vidić meč je presedeo na klupi na debiju Roberta Mančinija na klupi Intera u drugom mandatu. Milan je sada sedmi na tabeli sa 18 bodova, dok je Inter deveti sa 17.

Već na početku meča Inter je imao odličnu priliku, ali je golman Dijego Lopes nogom odbranio udarac Ikardija u situaciji jedan na jedan.

Imao je Lopes još dve solidne odbrane, a onda su na drugoj strani roso-neri stigli do prednosti u 23. minutu – El Šaravi je centrirao sa leve strane, a Žeremi Menez je maestralno reagovao, postavio nogu i sa desetak metara je volejom poslao loptu u mrežu.

Malo je nedostajalo da Milan duplira prednost početkom drugog poluvremena kada se u prilici našao Bonaventura, ali njegov šut je blokiran, baš kao i Kovačićev na drugoj strani.

Šansa za Ikardija bila je uvod u 61. minut i izjednačenje Intera – odbrana roso-nera nije dovoljno dobro reagovala, a Džoel Obi je na ivici šesnasterca izdržao duel sa Muntarijem i poslao loptu po zemlji u donji levi ugao.

Obi je tako postao prvi Nigerijac koji je dao gol u milanskom derbiju još od 2005. godine i Obafemija Martinsa.

Do kraja meča najveću priliku propustio je El Šaravi, koji je pogodio prečku iz idealne situacije. Zapretili su i Honda na jednoj i Ikardi na drugoj strani, ali su obe ekipe morale da se zadovolje podelom bodova.

Milan: Dijego Lopes, Rami, Sapata, Mekses, De Šiljo, Esijen, Muntari (Poli 76), Bonaventura, Menez, El Šaravi, Tores (Honda 73).
Inter: Handanović, Nagatomo, Ranokija, Žuan Žesus, Dodo, Guarin, Kuzmanović, Obi (Ernanes 71), Kovačić (M’Vila 94), Ikardi (Osvaldo 89), Palasio.

Ovo je prvi put od sezone 1994/1995. da i Inter i Milan posle 12 odigranih kola imaju manje od pet pobeda.