Novi gol Marušića za Kortrijk

Mladi srpski fudbaler Adam Marušić postigao je gol u pobedi svog Kortrijka nad Varegemom 3:1 u 16. kolu belgijske Župile lige.

Izvor: SO

Nedelja, 23.11.2014.

22:09

Golom Trajkovskog Varegem je poveo u šestom minutu, ali je u nastavku usledio potpuni preokret Kortrijka – njegov pokretač bio je Marušić, koji je u 68. minutu postigao izjednačujući gol, svoj četvrti u sezoni.

Do kraja su pogotke postigli De Smet i Pulan, pa je Kortrijk ostvario treći uzastopni trijumf i sada je šesti na tabeli sa 25 bodova.

Nebojša Pavlović, drugi srpski fudbaler u dresu Kortrijka, takođe je odigrao ceo meč.

Genk je pobedio Mehelen sa 3:0, a za pobednički tim 19-godišnji Sergej Milinković-Savić igrao je od 69. minuta, dok je Aleksandar Čavrić ušao u igru u 83. minutu. U poraženoj ekipi Kosanović i Veselinović odigrali su ceo meč.

U preostalom nedeljnom meču Ostende je kod kuće savladao Standard iz Liježa sa 3:2.