Pobede Levantea i Viljareala

Fudbaleri Levantea pobedili su Valensiju u gradskom derbiju sa 2:1 u okviru 12. kola Primere.

Izvor: JT

Nedelja, 23.11.2014.

20:32

Pred 17.000 gledalaca na Gradskom stadionu u Valensiji, Levante je napravio veliko iznenađenje jer je do ove nedelje bio u opasnoj zoni, dok su se ’Slepi miševi’ borili na vrhu tabele.

Viktor Kasadesus je doveo Levante u vođstvo u 58. minutu, da bi Dani Pareho izjednačio u 73. minutu posle asistencije Negreda. Konačan rezultat postavio je samo minut kasnije Hose Luis Morales.

Levante je protiv Valensije došao do treće pobede ove sezone, dok su gosti doživeli drugi poraz i tako izgubili priključak sa vodećim Realom i Barselonom.

’Slepi miševi’ posle 12 kola drže četvrto mesto na tabeli sa 24 boda, šest manje od vodećeg Reala, dok je Levante na 13. poziciji sa 12 bodova.

U prvom meču nedeljnog programa, Rajo Valjekano je pobedio Seltu sa 1:0. Elče i Kordoba odigrali su nerešeno 2:2. Ekipa Miroslava Đukića vodila je 2:0 golovima Gonzalesa i Kartabije u 60. minutu, ali su do kraja Lomban i Žonatas doneli bod domaćinu. Aleksandar Pantić odigrao je svih 90 minuta za Kordobu.

U pretposlednjoj utakmici 12. kola Viljareal je savladao Hetafe sa 2:1. ’Žuta podmornica’ sav posao je završila u prvom poluvremenu golovima Gašpara i Morena, a porat Hetafea ublažio je Lasen u 61. minutu. Kolo u ponedeljak zatvaraju Granada i Almerija.