Serija A: Radovanović spasao Kjevo

Fudbaleri Kjeva napravili su jedno od najvećih iznenađenja 12. kola Serije A, pošto su igrali 1:1 sa Udinezeom, a bod im je doneo Ivan Radovanović.

Izvor: JT

Nedelja, 23.11.2014.

17:08

Radovanović je bio strelac u 74. minutu i tako je spasao tim iz Verone, koji je gubio od nadoknade vremena prvog perioda, kada je Di Natale doveo Udineze u vođstvo.

Srpskom fudbaleru je to, inače, bio prvi gol od dolaska u Kjevo na početku prošle sezone.

Nedeljni popodnevni termin u okviru 12. kola obeležila je i pobeda Fiorentine na gostovanju Veroni sa 2:1, dok su pobede ostvarili i Sasuolo i Empoli.

Sasuolo je pobedio Torino sa 1:0 kao gost, isto kao i Empoli, koji je sa 2:0 bio bolji od Parme. Preostale dve utakmice završene su nerešenim rezultatom, Čezena i Sampdorija su igrale 1:1, a Napoli i Kaljari 3:3.

Fiorentina je u Veroni slavila golovima Rodrigesa i Kvadrada u 16, odnosno 62. minutu, dok je strelac jedinog gola za domaće bio Lopes u 39. ‘Viola’ je tako došla do četvrte pobede ove sezone, koju je sa klupe posmatrao Nenad Tomović. U redovima Verone nije bilo Boška Jankovića, koji je operisan u subotu.

Junak pobede Sasuola bio je Floro Flores tri minuta pre kraja susreta. U timu Torina srpski fudbaler Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta.

Empoli je rutinski slavio protiv Parme, koja drži ‘fenjer’ sa 2:0, a golove su postigli Vekino i Tavano u 45, odnosno 56. minutu.

Samdorija Siniše Mihajlovića je tek u 77. minutu uspela da izvuče bod na gostovanju Čezeni, autogolom Nice. Domaći tim je vodio od 60. minuta golom Lučinija. Nenad Krstičić je ostao na klupi Sampdorije u tom duelu.

U Napulju je viđen duel sa velikim brojem preokreta, šest golova za manje od sat vremena i podelom bodova. Domaći tim je vodio sa 2:0 i 3:2, ali je Farijas sa dva gola doneo gostima bod, a u strelce se upisao i Ibarbo. Napoli je poveo preko Iguaina u 11. minutu, Inler je udvostručio, a De Guzman je bio taj koji mu je doneo poslednje vođstvo, pet minuta pre nego što je Farijas postavio konačan rezultat.