LK: Šok za Siti, Sautempton gazi

Fudbaleri Sautemptona, Njukasla i Totenhema plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa u sredu uveče.

Sreda, 29.10.2014.

22:44

Sautempton je nastavio sa sjajnim igrama savladavši Stouk u gostima sa 3:2, a veliko iznenađenje priredio je Nukasl.

Ekipa Alana Pardjua slavila je protiv Mančester sitija u gostima sa 2:0, pa šampion Engleske i u trećem vezanom meču nije ostvario pobedu.

U preostaloj utakmici Totenhem je prema očekivanjima lako slavio protiv Brajton i Houva sa 2:0.

Gracijano Pele bio je heroj nove pobede Sautemptona, ovoga puta protiv Stouka u gostima. On je postigao prvi i poslednji gol svoje ekipe koja je u 31. minutu vodila sa 2:0 nakon što je pogodio Šejn Long.

Domaćin se vratio preko Nzonzija u 49. i Mame Biram Dijufa u 82. minutu, ali šest minuta kasnije Pele je posle gužve u šesnaestercu postavio konačnih 3:2. Srpski reprezentativac Dušan Tadić nije imao ni asistenciju ni gol, ali je odigrao još jedan veoma dobar meč i svojim majstorijama oduševljavao je gostujuće navijače tokom 90 minuta.

Novi šok doživao je šampion Siti koji je prethodno kiksnuo u Ligi šampiona i Premijer ligi. Ovoga puta Njukasl je bio bolji golovima Aronsa u šestom i Sisoka u 76. minutu. Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Laku pobedu ostvario je Totenhem, a golove za prolaz u četvrtfinale postigli su Lamela u 54. i Kejn u 74. minutu.