Milan voli Veronu, Mihi samo bod

Ekipe Milana, Torina, Palerma i Atalante ostvarile su pobede u popodnevnim mečevima 7. kola Serije A.

Nedelja, 19.10.2014.

16:52

Milan je uz dva gola Keisukea Honde slavio u Veroni 3:1, dok je Torino u derbiju termina bio bolji od Udinezea 1:0.

Sampdorija je vodila 2:0 u Kaljariju, ali je Siniša Mihajlović osvojio samo bod (2:2). Palermo je sa 2:1 nadigrao Čezenu, dok je Atalanta minimalnim rezultatom bila bolja od Parme.

Milan je prebrodio krizu i ostvario drugu uzastpnu pobedu, a opet je nadigrao tim iz Verone. Nakon Kjeva, "rosoneri" su bili bolji i od Helas Verone, i to u gostima.

Junak pobede bio je dvostruki strelac Keisuke Honda, ali je sve krenulo autogolom iskusnog Meksikanca Rafaela Markesa nakon šuta Fernanda Toresa u 21. minutu.

Pet minuta kasnije El Šaravi je sjajno proigrao Hondu koji loptu šalje uz levu stativu, a isti deo gola privala Japanac je pogodio i u desetom minutu drugog poluvremena posle dodavanja Ramija.

Tri minute pre kraja Lopes ublažava poraz domaćina koji je meč završio sa igračem manje jer je nesrećni Markes dobio drugi žuti karton.
Sampdorija je okončala seriju od tri pobede iako je imala ogromnu prednost u prvom poluvremenu u Kaljariju.

U roku od desetak minuta tim Siniše Mihajlovića je naizgled rešio meč. Prvo je u 28. minutu Anđelo Palombo pronašao u kaznenom Manola Gabiadinija, koji loptu šalje u donji levi ugao.

Već u 39. minutu bilo je 0:2. Pedro Obijang je nakon solo akcije sjajnim udarcem sa 20 metara savladao Kranja.

Međutim, sve se okrenulo u poslednjih pola sata, a zbog Fabricija Kačiatorea. Bek Sampdorije je na startu drugog poluvremena dobio žuti karton, da bi već u 59. minutu skrivio penal koji je u gol pretvorio Danilo Avelar, a on dobio isključenje.

Dvadeset minuta kasnije Verona koristi brojčanu prednosti na terenu te pogotkom Marka Soua posle akcije Avelara stigla do boda.

Torino je golom Fabija Kvaljarele polovinom drugog poluvremena krinisao dominaciju protiv Udinezea (23 šuta) za tek drugu pobedu u prvenstvu, dok je Udineze zaustavljen posle četiri meča bez poraza.

Mečevi u Bergamu i na Siciliji rešeni su u poslednjim minutima. Ričmond Bokaje je u 90. minutu doneo pobedu Atalanti nad Parmom, dok je Đankarlo Gonsales u prvom minutu nadoknade vremena posle kornera glavom doneo prvi trijumf Palermu u sezoni, protiv Čezene.