Ronaldo u 95. presudio Danskoj

Fudbaleri Portugala pobedili su Dansku u Kopenhagenu sa 1:0 (0:0) u meču I grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: SO

Utorak, 14.10.2014.

22:56

Odlučujući pogodak postigao je Kristijano Ronaldo u 95. minutu – Kvarežma je centrirao sa desne strane, a Ronaldo je visoko skočio, nadvisio golmana Šmajhela i glavom poslao loptu u mrežu.

Tim se Portugal donekle iskupio za poraz od Albanije na svom terenu u prvoj utakmici.

Obe ekipe imale su nekoliko šansi – udarac Kron-Delija u prvom poluvremenu završio je na stativi, a u tom periodu i Portugal je imao nekoliko šansi, pre svih Nani na asistenciju Ronalda.

U 52. minutu Šmajhel je zaslužio aplauze svih na stadionu nakon što je odbranio pokušaj Ronalda, a na dvadesetak minuta do kraja Kron-Deli je ponovo bio nadomak gola, ali je lopta završila koji milimetar pored gola.

Na četiri minuta do kraja uveden je Kvarežma, što se ispostavilo kao pravi potez – u 95. minutu on je asistirao Ronaldu, koji na već opisani način postiže odlučujući gol.

Drugi meč grupe Srbija - Albanija prekinut je posle skandalozne provokacije gostujuće ekipe.

1. Albanija 2 1 1 0 2:1 4
2. Danska 3 1 1 1 3:3 4
3. Portugal 2 1 0 1 1:1 3
4. Srbija 1 0 1 0 1:1 1
5. Jermenija 2 0 1 1 2:3 1