Preokret Malage, remi u Almeriji

Malaga je savladala Granadu 2:1, a Almerija i Elče su igrali 2:2, u poslednja dva subotnja meča sedmog kola Priomere.

Subota, 04.10.2014.

23:57

Andalužani su prvu pobedu posle šest kola ostvarili posle preokreta, i to sa igračem manje. Malaga ima devet, a Granada osam bodova.

Elče je vodilo do 84. minuta u Almeriji, ali su domaćini u finišu iskoristili isključenje rivala i osvojili deveti. Elče je bez pobede četiri kola, ima pet bodova.

Granada je do prednosti u Malagi stigla već u prvom minutu, El Arabi je pokupio odbitak i sa oko 11 metara zakucao loptu u mrežu. Usledio je pritisak domaćina koji je rezultat doneo tek pola sata pre kraja. Roke Santa Krus je takođe dobro reagovao posle odbijene lopte i poslao je u donji levi ugao.

Desetak minuta kasnije Markos Angeleri dobija crveni karton i Malaga ostaje sa desetoricom. Međutim, gosti to ne koriste, već deset minuta pre kraja Manuel Itura igra rukom u kaznenom prostoru. Vitorino Antunjes je bio siguran sa 11 metara i doneo pobedu Andalužanima.

Rano je gost poveo i u Almeriji, već u šestom minutu Viktor Rodriges koristi prvu šansu i glavom centaršut pretvara u gol Elčea. Pola sata kasnije Edu Albakar žestoko startuje u svom kaznenom i Almerija dobija penal. Versa je bio neumoljiv sa bele tačke za 1:1.

Samo pet minuta kasnije Fernando Sorijanu za malo prebacuje gol, a novu šansu za domaćina u desetom minutu nastavka propušta Edgar Menes. Kazna stiže u sledećem napadu Elčea, Žonatas dobija sjajan pas u kazneni prostor i lopto šalje u desne rašlje.

Međutim, strelac drugog gola gostiju deset minuta kasnije dobija drugi žuti karton. Kreće ofanziva domaćina, Velington Silva u 77. minutu ne uspeva da savlada Ereru, ali šest minuta pre kraja Tomer Hemed odlično prati centaršut iz kornera i glavom donosi Almeriji bod.