Rajković savladan, Zvezdi samo bod

Fubaleri Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju ekipu Voždovca u poslednjem subotnjem meču osmog kola Jelen Superlige – 2:2 (1:2).

Subota, 04.10.2014.

18:00

Voždovac je na Marakanu stigao kao poslednjeplasirana ekipa šampionata, ali je pametno iskoristio svoje šanse i stigao do boda.

Gosti su poveli već u 7. minutu preko Injca, da bi Gavrić petnaest minuta kasnije izjednačio. Međutim, novu prednost 'Zmajevima' doneo je Beljić, posle katastorfalne greške Mijailovića. Zvezdin kapiten se iskupio u 50, ujedno postavivši konačan rezultat.

Pet mečeva odigrano je u dnevnom terminu, najubedljiviji bio je OFK Beogad, a sigurni su bili i Rad i Jagodina.

Zvezda je ostala prva na tabeli sa dva boda, ali i dva meča više od 'večitog' rivala Partizana, koji u nedelju zatvara kolo na gostovanju Mladosti u Lučanima. Ekipa Nenada Lalatovića imala je ofanzivo gotovo svih 90 minuta, ali su gosti uspeli da iskoriste greške odbrane domaćina i potpuno zasluženo stignu do boda.

Šampion Srbije bio je u totalnoj ofanzivi u poslednjih pola časa susreta, ali se sve svodilo na sporadične pokušaje i individualne akcije. Ipak, sve je moglo da bude drugačije da je Luka Jović u 95. minutu iskoristio savršen centaršut na prvu stativu.

Inače, gol Nenada Injca bio je prvi koji je Predrag Rajković primio u novom šampionatu – posle 663 minuta mirovanja mreže.

U narednom kolu, posle reprezentativne pauze, na programu je 'večiti' derbi na stadionu u Humskoj 1.

Starsport
Domaćin je krenuo ofanzivno, zapretio preko Despotovića i izborio prvi korner, ali je Voždovac prvi stigao do gola. Babović je dobro centrirao u sedmom minutu, lopta je prebačena sa penala na drugu stativu, gde je sačekao Injac i iz pada smestio uz stativu Rajkovićevog gola – 0:1.

Mladi čuvar mreže Crvene zvezde je tako primio prvi pogodak u novoj sezoni, posle sedam mečeva na kojima je uspešno sačuvao svoju mrežu.

Nije ekipa Nenada Lalatovića klonula posle primljenog gola, nastavila je sa napadima ali su gosti uspevali da izdrže pritisak. Čekali su šansu iz kontre, a Darko Lazić kažnjen je zbog prekidanja jednog opasnog napada.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Marko Petković, posle solo akcije Lazovića na isteku 20. minuta. Čačanin je izborio i izveo korner, Petković je lepo primio loptu i izbacio čuvara, ali je šutirao loše iz voleja. Međutim, samo tri minuta kasnije crveno-beli su stigli do izjednačenja, ponovo posle akcije i pâsa Darka Lazovića.
Starsport
Brzonogi napadač Crvene zvezde probio je po desnom boku i odigrao loptu do Đorđa Despotovića, a visoki napadač mu je divno vratio pored dvojice čuvara. Usledio je centaršut po zemlji na drugu stativu, odakle je usamljeni Gavrić lako šalje u praznu mrežu – 1:1.

Mogla je domaća ekipa do totalnog preokreta samo dva minuta posle izjednačenja, ali je Despotović bio neprecizan, posle novog sjajnog prodora neumornog Lazovića. Nije Zvezda spuštala gas ni u narednom periodu, a ovoga puta Petković nije uspeo da kruniše svoju borbenost. Nastavila je domaća ekipa sa napadima, međutim nedostajao je poslednji pâs kako bi stigli do totalnog preokreta.

Gosti su se polako oslobađali pritiska, da bi Škerjanc pokušao sa 30-ak metara, ali visoko preko gola. Ipak, taman kada se činilo da ćemo gledati stihiske napade Zvezde do kraja prvih 45 minuta, Voždovac je stigao do nove prednosti.
Starsport
Najpre je Mihajlov u poslednji čas sprečio Gavrića da izađe sam na gol Voždovca, da bi Supić poslao loptu pred protivnički šesnesterac. Ona je prošla pored Petkovića, a zatim je kapiten domaćih Nikola Mijailović katastofalno pogrešio i omogućio Beljiću da lako savlada Rajkovića – 1:2.

Kao što se i očekivalo, Zvezda je krenula ofanzivno iz sve snage na startu drugog dela igre, a bilo joj je potrebno samo pet minuta da stogne do izjednačenja. Pre toga je bilo opasno posle novog udarca iz ugla, ali niko nije zakačio dobar centaršut Gavrića.

Posle gužve na penalu, lopta se nekoliko puta odbila, da bi na kraju stigla do Lazovića, koji je samo odložio na ivicu šesnesterca do kapitena – Mijailović šutira oštro iz prve, a lopta na putu do mreže kači jednog od defanzivaca gostiju i od stative završava u mreži – 2:2.
I posle drugog izjednačenja na meču viđena je ista slika, Zvezda je nastavila da napada u talasima, a svi napadi išli su uglavnom preko desnog boka i tandema Lazović-Petković. Opasno je bilo na isteku sat vremena meča, kada je Despotović bio najviši u skoku, posle centaršuta Bosančića, ali je tom prilikom zakačio Supića pa je glavni arbitar svirao faul u napadu.

Nedugo zatim Bosančić je bio neprecizan iz dobre situacije na ivici šesnesterca, da bi Lazović, posle sjajno istrčane kontre, takođe prebacio loptu preko prečke. NIje Zvezda odustala od ofanzivne igre, pa je Nenad Lalatović ubacio u igru mladog Luku Jovića, umesto Nenada Gavrića. S druge strane, Injac je prepustio mesto bivšem napadu Partizana Obijori Oditi.

Nije domaća ekipa prestajala s napadima bukvalno do poslednje sekunde, ali nije ni uspevala da stvori ozbiljniju šasnu pred golom Supića. Sve se svodilo na sporadične i individualne pokušaje, koje su gosti bez većih problema rešavali i raščišćavali.
Starsport
Opasno je bilo u 92. minutu, posle centaršuta Ristića, ali je Supić izašao iz svog peterca i izbacio loptu daleko u polje protivnika. U preostalih tri minuta, Zvezda je imala još dva udarca iz ugla, međutim nije uspela da uputi udarac u okvir gola.

Poslednju šasnu na meču, ujedno i najveću, propustio je Luka Jović. Mijailović je sjajno centrirao, mladi Jović bio najviši u skoku na prvoj stativi, ali je njegov udarac završio visoko preko prečke.

Sastavi:

Crvena zvezda: Rajković, Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Bosančić, Pečnik, Lazović, Gavrić, Despotovi.

Voždovac: Supić, Petrović, Mihajlov, Nikolić, Kitanovski, Zlatković, Pavlović, Beljić, Škerjanc, Babović, Injac