JSL: OFK 4:0, pobede Rada, Jagodine

Odigrano je pet mečeva osmog kola Jelen Superlige Srbije, a najubedljiviji bio je OFK Beogad protiv Donjeg Srema – 4:0.

Subota, 04.10.2014.

16:05

Jedini meč na kome nije bilo golova bio je duel u Subotici, gde je domaćin Spartak dočekao Napredak iz Kruševca.

Rad je bio ubedljiv u Kragujevcu protiv Radničkog (3:0), Jagodina je bila sigruna protiv Borca (2:0), dok je niški Radnički na domaćem terenu slavio protiv Čukaričkog (2:1).

Pretposlednji meč dana igra se na Marakani od 18 sati, kada će Crvena zvezda ugostiti Voždovac, dok sat vremena kasnije Vojvodina ima ulogu domaćina protiv Novog Pazara.

Kolo se zatvara u nedelju u Lučanima, gde Partizan gostuje domaćoj mladosti od 15 sati.

Na prvi gol smo čekali svega 180 sekundi, jer je toliko bilo potrebno Pavloviću da donese prednost Radničkom protiv Čukaričkog. Samo četiri minuta kasnije, Šušnjar je bio precizan za prednost Jagodine protiv čačanskog Borca.

'Romantičari' su boljom igrom u drugom delu prvog poluvremena stvorili dva gola viška protiv Donjeg Srema. Najpre je Dražić bio koban po gol tima iz Pećinaca u 18. minutu, da bi 20 minuta kasnije Jovanović duplirao vođstvo. Prednost Radu na gostovanju u Kragujevcu doneo je Simić u 26. minutu.
Starsport
I druga poluvremena počela su u istom maniru, jer je OFK Beograd za svega šest minuta igre postigao nova dva gola, i praktično obezbedio trijumf. Dražić je svojim drugim pogotkom najavio nova tri boda, a Paločević ih 120 sekundi kasnije i potvrdio. Nedugo zatim, Đurić je učvrstio prednost Jagodine nad Borcem, dok je Đilas imao isti ulogu na meču u Nišu.

Pobedu, uz odličnu igru, Rada potvrdili su Rodić i Jelić u poslednjih desetak minuta meča, dok je Čukarički do kraja susreta uspeo samo da ublaži poraz u Nišu.