Ekdal razbio Vidića, očajan i Milan

Fudbaleri Intera doživeli su debakl od Kaljarija sa igračem manje na Đuzepe Meaci, sa 4:1 doživeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone.

Nedelja, 28.09.2014.

16:49

"Nerazure" je rasturio Albin Ekdal koji je ostvario het-trik, a sva tri gola je postigao sa desetak metara od gola, gde bi trebalo da vlada Nemanja Vidić.

Srpski štoper je uz to napravio i penal, koji je uspeo da zaustavi sjajni Samir Handanović. Kaljari je poveo preko Saua, dok je jedini gol za Inter postigao Osvaldo.

Ekdal je golove postizao nakon što je zbog dva žuta kartona u pet minuta isključen Nagatomo.

Kiks je napravio i Milan, sa 1:1 u Čezeni "rosoneri" su vezali treći meč bez pobede. Suči je doneo prednost domaćinu već u desetom minutu, Milan je samo devet minuta kasnije izjednačio preko Ramija, ali do kraja meča nisu uspeli da preokrenu rezultat. To im je dodatno otežalo isključenje Sapate 20-ak minuta pre kraja. U derbiju popodneva u Kalču Torino i Fiorentina su takođe igrali 1:1. Domaćin je poveo golom rezerviste Fabija Kvaljarele, ali je Kuma Babakar doneo bod "violi".

Nikola Maksimović odigrao je ceo meč u poslednjoj liniji "bikova" i jednom zapretio gostima dobrim centaršutom ka Kvaljareli, dok Nenad Tomović nije dobio šansu u timu iz Firence.

I treći meč je završen 1:1, bez pobednika u Veronu su igrali Kjevo i Empoli. Domaćin je poveo preko rezerviste Međiorinija u petom minutu drugog poluvremena, ali je samo desetak minuta kasnije izjednačio Pučiareli.

Golman gostiju Sepe je dva puta osujetio pokušaje našeg Ivana Radovanovića. Prvo mu je bez mnogo problema zaustavio šut sa distance, ali se namučio u 37. minutu kada je jedva odbio njegov šut glavom sa penala.