BL: Volfsburg prvi srušio Bajer

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Bajer sa 4:1 u pretposlednjem meču četvrtog kola Bundeslige i tako gostima iz Leverkuzena naneli prvi poraz ove sezone.

Izvor: JT

Nedelja, 21.09.2014.

17:55

Pred oko 28.000 navijača na „Folksvagen areni“, Volfsburg je došao do prvog trijumfa ove sezone i onemogućio Bajer da se vrati na čelo tabele.

Klub iz Leverkuzena je tako ostao na sedam bodova, jedan manje od Paderborna, Majnca i Hofenhajma, koji se nalaze na deobi samog čela tabele.

Bajer je već u sedmom minutu ostao sa desetoricom igrača u timu, pošto je Donati dobio direktan crveni karton. Samo minut kasnije, Volfsburg je došao do vođstva golom Rodrigesa iz penala, da bi Drmić izjednačio u 29. minutu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Vierinja je vratio prednost domaćinu, koji je u drugom poluvremenu imao potpunu inicijativu koju je potvrdio sa još dva gola. Rodriges je u 63. minutu svojim drugim golom Volfsburgu doneo 3:1, da bi Hant postavio konačan rezultat u 81. minutu.

U poslednjem meču kola, Keln i Borusija iz Menhengladbaha su igrali bez golova. Gosti iz Menhengladbaha su tako propustili šansu da se pridrži kvartetu na vrhu tabele.