Lampard oteo pobedu 'svom' Čelsiju

Fudbaleri Mančester Sitija i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u derbiju petog kola Premijer lige.

Izvor: SO

Nedelja, 21.09.2014.

17:03

Vodeći gol za ’Plavce’ postigao je Murinjov džoker Andre Širle u 71. minutu, ali je legenda Čelsija Frank Lampard na pet minuta do kraja doneo bod svom novom timu.

Siti je od 65. minuta igra sa fudbalerom manje, pošto je Pablo Sabaleta dobio drugi žuti karton. U drugom meču Kristal Palas je iznenadio Everton na Gudisonu 3:2.

U prvom poluvremenu Siti je bio mnogo bolji rival, igralo se u visokom intenzitetu, napadi su se ređali, ali Čelsi se organizovano branio, pa domaćin nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku.

Početkom drugog poluvremena Kurtoa je odbranio solidan udarac Aguera, a Ramires je u poslednjem trenutku izbio loptu ispred Džeka.

U 65. minutu tok utakmice je promenjen, kada je Sabaleta isključen zbog starta nad Dijegom Kostom. Čelsi je krenuo ambicioznije u napad, ali gol je ipak pao iz kontre u 71. minutu.

Kosta je pogodio stativu desetak minuta kasnije, a za tom prilikom Čelsi će i te kako žaliti, pošto je u 85. minutu Frank Lampard, koji je za ’Plavce’ odigrao 648 utakmica, krunisao izvanrednu timsku akciju i doneo je bod domaćima.

Aguero je sjajno proigrao Milnera, koji iz prve pronalazi Lamparda, a on takođe iz prve daje gol klubu u kojem je proveo 13 godina. Pogodak nije proslavio.

Čelsi je i dalje neporažen i prvi je na tabeli sa 13 golova, a Siti ima 8 bodova i deli šesto mesto sa Lesterom.

Štoper Mangala debitovao je za Siti i odigrao je odlično u paru sa Kompanijem. Aleksandar Kolarov igrao je sve do 78. minuta, kada je ga je zamenio Lampard, a na drugoj strani Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za Čelsi.

Mančester Siti: Hart, Sabaleta, Kolarov (Lampard 78), Kompani, Mangala – Milner, Silva, Ture, Fernandinjo (Navas 73) – Aguero, Džeko.
Čelsi: Kurtoa, Ivanović, Aspilikueta, Kejhil, Teri – Ramires (Širle 63), Matić – Vilijan (Mikel 63), Azar, Fabregas – Kosta (Drogba 86).
Beta/AP
U drugom meču sa početkom od 17 sati Kristal Palas došao je do prve ovosezonske pobede, i to tamo gde se malo ko nadao - na Gudison Parku. Domaći Everton poveo je u osmom minutu golom Romelua Lukakua, ali usledio je preokret gostiju - Jedinak iz penala, a zatim i Frejzer Kembel i Bolasije doneli su gostima nedostižnu prednost.

Do kraja meča Bejns je sa bele tačke ublažio poraz 'Karamela', koje su u pet mečeva sakupile isto toliko bodova.

Ranije tokom dana Lester Siti je u spektakularnom meču dobio Mančester Junajted sa 5.3, a VBA je dobio Totenhem 1:0.

PL, 5. kolo:
nedelja:
Lester – Mančester Junajted 5:3
Uljoa 17, 83 (pen), Njudžent 62 (pen), Kambijaso 64, Vardi 79 - Van Persi 13, Di Marija 16, Erera 57

Beta/AP
Domaći fudbaleri od starta su zaigrali mnogo agresivnije sa željom da što pre postignu gol. Mnogo trčanja, nekoliko ubacivanja u kazneni prostor i čak pet kornera u prvih 15 minuta, ali Siti nije stvorio ozbiljnu šansu uprkos tome što potisnuo rivala na njegovu polovinu.

Ekipa Manuela Pelegrinija i dalje je bila bolji tim na terenu, Kurtoa je dva-tri puta intervenisao, ali i dalje nije bio na pravom testu.

Sa druge strane, retki napadi Čelsija uglavnom su se svodili na individualne pokušaje, a u razmaku od 32. do 34. minuta obe ekipe tražile su penal – ’Plavci’ zbog navodnog igranja rukom, a Siti zbog duela Koste i Džeka. Oba puta sudija Majk Din ostao je nem.

Polako ali sigurno, Čelsi se oslobađao pritiska, a u prvom minutu nadoknade stvorili su i šansu – Ivanović je glavom zahvatio loptu posle kornera, a Kompani je skrenuo njen pravac taman toliko da spreči skoro siguran gol Koste.

Na poluvremenu golova nije bilo, a sudija Din pokazao je čak šest žutih kartona – četiri Sitiju i dva Čelsiju, od toga jedan našem Matiću.

Siti je bolje počeo i drugo poluvreme – domaći su tražili penal posle duela Turea i Ivanovića, a u 55. minutu snažan udarac Fernandinja sa ivice kaznenog prostora završio je malo pored desne stative.

Nalet Sitija nije prestajao, napadi su dolazili u talasima, a u 57. minutu Kurtoa brani udarac Aguera, a Ramires u poslednjem trenutku izbija loptu ispred Džeka.
Beta/AP
U 65. minutu Čelsi neočekivano ostaje sa igračem više – Sabaleta je startovao na Dijegu Kosti i dobio je drugi žuti karton. Napadač ’Plavaca’ burno je reagovao posle prekršaja, pa je i on dobio žuti karton.

Posle toga je Pelegrini bio prinuđen da reaguje, pa je u 70. minutu Sanja zamenio Džeka.

Međutim, već u 71. minutu gosti izvode savršen kontranapad i dolaze do prednosti. Azar je sačuvao loptu i promenio stranu dodavanjem ka Fabregasu. Španac dodaje do Ivanovića, a Kosta prosleđuje loptu na desnu stranu do Azara – Belgijanac savršeno centrira po zemlji, a tamo je loptu dočekao rezervista Andre Širle i sproveo je u mrežu.

Čelsi nije srljao napred posle gola, branio se, ali je u 81. minutu ponovo bio bliži golu – Kosta je sjajno primio loptu posle dodavanja Fabregasa, šutirao je levom nogom i pogodio stativu.

Četiri minuta ranije Kolarov je napustio igru, a legenda Čelsija Frank Lampard zaigrao je protiv ’svojih’.

To se ispostavilo kao pravi potez Pelegrinija, pošto je u 85. minutu posle fantastične akcije upravo Lampard postigao gol – Aguero je sjajno proigrao Milnera, koji iz prve pronalazi Lamparda, a on iz prve daje gol klubu u kojem je proveo 13 godina. Svi su se radovali, ali Lampard nije proslavio gol.

'Momentum' je bio na strani Sitija, ali Čelsi je izdržao pritisak u naredna dva-tri minuta, posle čega su se obe ekipe zadovoljile bodom.