SEHA: Ilić, Vesprem pokorili Prešov

Rukometaši Vesprema pobedili su u drugom kolu SEHA lige Tatran u Prešovu rezultatom 32:29, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Momir Ilić.

Sreda, 03.09.2014.

06:12

Vesprem, koji je regionalno takmičenje otvorio pobedom u Novom Sadu, sada je na čelu prilično krnje tabele.

Tatran, učesnik završnog turnira prošle sezone, otvorio je takmičenje sa dva poraza, baš kao i Vojvodina. Metalurg, Vardar i Meškov iz Bresta imaju po jednu pobedu, a banjalučki Borac je poražen u Belorusiji.

Preostale tri ekipe, među kojima je i kragujevački Radnički, nisu odigrale nijedan meč.

Kragujevčani u SEHA ligi debituju sledeće srede, kada im u goste dolazi Vojvodina.

U Prešovu smo gledali neobičan meč, sa samo jednim izjednačenjem i jednom promenom ekipe u vođstvu.

Domaćin je odigrao bolje prvo poluvreme, konstantno vodio i na odmor otišao sa 16:12, zahvaljujući odličnim krilima Antlu i Čipu, kao i golmanu Jakubu Krupi.

U drugom poluvremenu mađarski tim je dominirao, tandem iz Kila Ilić-Cajc uz Nađa i Sulića uspeo je da preokrene i dođe do druge pobede.

Tatran se držao do 21:18 (41. minut), ali je serija 5-0 za pet minuta prednost prvi put prebacila na stranu gostiju i tamo ostala do kraja.

Tatran: Antl 8, Čip 6, Furlan 5. Krupa 10 odbrana.
Vesprem: Ilić 7, Sulić 6, Nađ 5. Mikler 15 odbrana.