LŠ: Zenit i Porto blizu grupne faze

Fudbaleri Zenita i Porta napravili su najbolji posao u mečevima plej-ofa za Ligu šampiona odigranim u sredu uveče.

Sreda, 20.08.2014.

22:36

Zenit je slavio u Belgiji protiv Standarda sa 1:0, a istim rezultatom Porto je pobedio Lil u Francuskoj.

Preostala tri duela, Olborg – APOEL, Maribor – Seltik i Slovan BATE završeni su identičnim rezultatom – 1:1.

Na duelu u Bratislavi po jedan srpski igrač nastupio je za domaćina i gosta. Marko Milinković bio je u startnoj postavi Slovana, dok je u prvom timu tima iz Belorusije bio Filip Mladenović, bivši igrač Crvene zvezde.

Gosti su poveli u 44. minutu autogolom Jablonskog, a 10 minuta pre kraja nadu Slovanu pred revanš dao je Vitek koji je postavio konačan rezultat.

Derbi je odigran u Lilu gde je Porto ipak pokazao da je ozbiljniji tim od domaćina. Jedini gol na utakmici postigao je Erera pola sata pre kraja nakon pokušaja Martinesa i odbrane golmana Lila.

Duel između Olborga i APOEL-a završen je bez pobednika. Tomasen je u 16. minutu doneo prednost domaćem sastavu, a Oliveira je u devetom minutu drugog dela izjednačio i stavio Kiprane u dobru poziciju pred revanš.

Na utakmici Maribor – Seltik sve vredno pažnje viđeno je u prvih 15 minuta. MekGregor je u šestom minutu doneo vođstvo Seltiku, a osam minuta kasnije Bohar je izjednačio, pa će revanš u Glazgovu biti veoma zanimljiv.

Blizu plasmana u grupnu fazu je Zenit koji je slavio u Liježu sa 1:0 golom Šatova.