LŠ: Lafata "napunio" i Malme

Fudbaleri Sparte iz Praga izbegli su senzaciju i nadigrali Malme sa 4:2 kod kuće, posle preokreta u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Utorak, 29.07.2014.

21:27

Šveđani su uspeli da u prvih 30 minuta bez konkretne igre postignu dva gola i povedu 2:1, dok su domaći propustiti četiri šanse.

Međutim, David Lafata ih je jednim golom ostavio u igri, a potom srušio Skandinavce. Izjednačio je početkom drugog dela, nakon čega je Radoslav Kovač pogodio za 3:2. 20 minuta pre kraja Lafata kompletira het-trik za sigurno vođstvo pred revanš.

Lafata je u tri meča kvalifikacija za Lš već postigao osam golova, jer je pet dao u dvomeču sa Levadijom iz Talina.

Revanš meč igra se za sedam dana u Malmeu.

U utorak se igraju još dva meča, Slovan Bratislava – Šerif Tiraspol i Debrecin – BATE Borisov.