Rakić i Mrđa pogodili za +6

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su 15. uzastopnu pobedu u 25. kolu Jelen Superlige i pobegli drugoplasiranom Partizanu na šest bodova razlike.

Utorak, 22.04.2014.

18:10

Ekipa Slaviše Stojanovića je na "Marakani" rutinski savladala niški Radnički 2:0, pa će dosta rasterećenije ući u večiti derbi naredne subote

Domaći tim je kontrolisao igru tokom celog toka susreta, pred oko 17 hiljada gledalaca. U prvom delu igre nije bilo golova, da bi Zvezda povela golom Đorđa Rakića u 49. minutu, dok je konačan rezultat postavio Dragan Mrđa u 74.

Osim poraza Partizana u Kruševcu, u 25. kolu videli smo i pobede Vojvodine, Donjeg Srema i Slobode.

Starsport
Crvena Zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Nenadić, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović (Gogić 64), Rakić, Mrđa

Radnički Niš: Filipović, Pauljević, Bulatović, Kosorić, Pavlović, Jovanović, Ćulum, Trišović, Krstić (Kolarević 65), Pejčić, Stojanović

Ekipa Slaviše Stojanovića krenulo je snažno, pa smo u uvodnih deset minuta gledali pokušaje igrača u crveno-belim dresovima da stignu do vođstva. Dragan Mrđa je već u 30. sekundi zatresao mrežu Filipovića, ali je njegov gol poništen zbog očiglednog ofsajda. Ubrzo je Milijaš zapretio sa distance, ali bez usleha, dok gosti svoju šansu čekaju iz kontri.

Prvu ozbiljniju priliku Zvezda je stvorila u 15. minutu, Ljubo Nenadić je poslao loptu na penal, Lazović uspeo nekako da je uputi ka golu, ali je Filipović paradom otklonio opasnost.
Starsport
Zvezda nastavlja da kontroliše igru, a novu priliku propušta Dragan Mrđa. Đorđe Rakić je za malo bio sporiji od golmana gostiju, lopta se odbila do Mrđe, ali je njegov udarac završio pored stative. Posle kornera nije bilo opasnosti, da bi ubrzo Nenad Milijaš iz izglednog slobodnjaka, sa ivice kaznenog, pogodio samo živi zid.

Ni posle 35. minuta igre nema golova na stadionu Crvene zvezde, a novu polupriliku za domaći tim imao je Đorđe Rakić. Bivši napadač OFK Beograda se sam izborio za loptu, na 30 metara od gola gostiju, povukao loptu i šutirao oštro u bliži ugao, ali je Filipović ponovo bio uspešniji.

Domaćin je do poluveremena pokušavao da stigne do vođstva, ali nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku ispred gola sigurnog Filipovića. Poslednja opasna situacija pre odlaska na odmor desila se u 44. minutu. Dragan Mrđa je dobro prošao po desnom krilu i odigrao povratnu na penal, ali je šut Kovačevića izblokiran.

U poslednjim trenucima prvog dela igre nekoliko igrača našlo se u prlici da postigne vodeči gol, ali ni Mrđa, ni Ninković, ni Lazović nisu uspeli da smeeste u mrežu gostiju.
Starsport
Nastavila je Zvezda tamo gde je stala na kraju prvog dela igre, napadi su se ređali od starta drugih 45 minuta a prvu šansu u gol pretvara oporavljeni Đorđe Rakić. Miloš Ninković je kratko povukao loptu i poslao precizan pâs kroz nekoliko igrača, Rakiće je lepo primirio, prevario čuvara Paunovića i poslao je iza leđa Filipovića – 1:0.

Bivši napadač OFK Beograda stigao je u klub na startu sezone, ali je zbog povrede ligamenata propustio prvi deo sezone, da bi šasnu počeo da dobija tek u poslednjih nekoliko mečeva. To se uglavnom događalo u finišu susreta, dok je ovo prvi slučaj da se našao od starta na terenu.

Ekipa Slaviše Stojanovića i dalje drži kontrolu igre, ne žele crveno-beli previše da se zaleću, uglavnom kombinujući na sredini terena. Sve akcije i dalje idu preko desnog boka i raspoloženog Lazovića. Upravo posle jednog njegovog prodora, koji je okončan faulom, Milijaš je zapretio iz slobodnjaka, ali je golman gostiju otklonio opasnost.

Slaviša Stojanović se za prvu izmenu odlučio u 64. minutu, kada je umesto Darka Lazovića na teren ušao Goran Gogić, jer trener domaćina očigledno želi da sačuva Čačanina za večiti derbi u narednom kolu.
Starpsort
Već u sledećem minutu Ninković je kreirao novu dobru priliku za svoj tim, ovoga puta je uposlio Dragana Mrđu koji šutira po zemlji u dalji ugao – ali je i ovog puta Filipović bio uspešniji. Usledio je pokušaj Kovačevića sa distance, ali po sredini gola.

Crveno-beli su igrali bez srljanja, a takav pristup isplatio im se petnaest minuta pre završetka susreta. Posle akcije na levoj strani, Dragan Mrđa i Nenad Milijaš odigrali su dupli pâs, da bi kapiten Crvene zvezde idealno progirao najboljeg strelca JSL, a ovaj bio brži, obišao Filipovića i poslao loptu u praznu mrežu – 2:0.
Starpsort
Bila je to osma asistencija Nenada Milijaša, a 16. pogodak bivšeg napadača Vojvodine i Siona. Nekoliko minuta pre gola, strelca, do tada, jedinog gola, menja mladi Vukan Savićević.

Zvezda je do kraja meča iskusno sačuvala stečenu prednost i tako stigla do jako važne pobede u borbi za titulu. U poslednjih desetak minuta nije bilo opasnih situacija ispred golova dveju ekipa. Jedino vredno pomena je izmena u 88. minutu, kada je strelca drugog gola Dragana Mrđu zamenio Ifeani Onjilo.