Arsenal pobedio, ne odriče se LŠ

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem na svom terenu sa 3:1 u 34. kolu Premijer lige.

Izvor: SO

Utorak, 15.04.2014.

22:40

Dvostruki strelac bio je Podolski, jedan gol dao je Žiru, a strelac za goste bio je Džarvis.

’Čekićari’ su poveli golom Džarvisa u 40. minutu – Šćesni je odbranio Noćerinov udarac, ali je Italijan uspeo da proigrao Džarvisa, koji glavom šalje loptu u mrežu.

Domaći su se brzo vratili u igru – posle niza grešaka u odbrani Vest Hema Kasorla je dodao do Podolskog, koji precizno šutira za 1:1 u 44. minutu.

U 55. minutu Olivije Žiru je dobio duel sa direktnim rivalima, primio je sjajnu loptu posle dubinske lopte Vermalena i postigao je gol, koji je proslavio na vrlo lep način.

Pobedu je potvrdio Podolski svojim drugim golom u 78. minutu – Žiru je centrirao, a Nemac je bio precizan nakon što mu je Ramzi spustio loptu glavom.

Kim Ćelstrem, zimsko pojačanje Arsenala, zaigrao je od prvog minuta za ’Tobdžije’ posle povrede i odigrao je solidno u 20. pobedi ’Tobdžija’.