Fudbaleri Atletik Bilbaa napravili su još jedan krupan korak ka mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Izvor: SO

Ponedeljak, 14.04.2014.

23:58

U poslednjem meču 33. kola Primere Atletik je na svom terenu savladao Malagu sa 3:0 i tako je došao do 18. ligaške pobede. Baskijci sada imaju 62 boda, šest više od petoplasirane Sevilje.

Pobeda nad Malagom dodatno je značajna jer Bilbau sada sledi gostovanje ranjenoj Barseloni, a Sevilja u narednoj rundi dočekuje Granadu.

Posle toga, u 35. kolu, na stadionu San Mames sastaju se Atletik i Sevilja i taj okršaj mogao bi definitivno da odluči borbu za četvrtu poziciju.

Pre nedelju dana 33-godišnji Aric Aduric dao je dva gola Levanteu, a sada je isto ponovio i u meču sa Malagom – bio je precizan u 4. minutu kada je glavom pogodio gol posle centaršuta Susaete, kao i u 46. minutu, kada je krunisao lepu timsku kontru i ponovo je na dodavanje Susaete zatresao praznu mrežu.

Pobedu Baskijaca potvrdio je Ander Erera u 62. minutu, pa je Malaga doživela 15. ligaški poraz.