Crno-bela titula posle 46 godina

Odbojkašice Partizan Vizure osvojili su titulu šampiona Srbije pošto su u finalu savladale branioca titule Crvenu zvezdu sa 3-0 u pobedama.

Sreda, 09.04.2014.

17:44

Crno-bele odbojkašice su u trećem meču finalne serije u Sport Eko sa 3-1, po setovima 25:22, 22:25, 25:22 i 25:23.

To je ekipi Partizan Vizure deveta titula u istoriji kluba i prva posle 1968. godine. Treneru crno-belih Darku Zakoču ovo je titula sa trećim klubom nakon što je bio šampion sa Poštarom i Jedinstvom.

Tijana Bošković bila je najefikasnija sa 27 osvojenih poena, a pratila je Slađana Bulić sa 15. U ekipi Zvezde, Adela Helić osvojila je 14, a Bojana Milenković 12.
Tok meča:

Prvi set dobila je ekipa Partizana Vizure, posle 27 minuta igre, 25:22. U drugom je bilo izjednačeno do polovine seta, 'crveno-bele' su stekle prednost na drugom tehničkom tajm autu - 16:13 i sačuvale je do kraja - 25:22.

U trećem setu Zvezda je krenula bolje, Zakoč je tražio tajm-aut na 3:6, ali su crveno-bele na prvi tehnički otišle sa 8:5. Partizan Vizura je tada zaigrao mnogo bolje, do sledeće pauze preokrenuo na 16:14, i uveo set u mirnu završnicu. Crno-bele su stigle do četiri set-lopte, i iskoristile treću - 25:22.

U četvrtom setu nije bilo dileme, iako je na kraju razlika bila samo tri poena. Odbojkašice Partizana stekle su veliku prednost već u početnoj fazi seta, Zvezda se vratila dobrom igrom Ljubice Kecman, ali je na kraju Partizan slavio sa 25:23.