Bejl dominira bez Ronalda, het-trik

Velšanin Garet Bejl praktično sâm je pobedio Valjadolid, postigao je tri gola i asistirao Karimu Benzemi za 12. pobedu Reala u ovoj sezoni - 4:0.

Izvor: SV

Subota, 30.11.2013.

21:57

Najskuplji fudbaler u istoriji je „otključao“ mrežu gostiju u 33. minutu, da bi samo 240 sekundi kasnije asistirao Benzemi za lep gol glavom.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, a u drugom delu meča Bejl je nastavio sa golovima, u 64. minutu je loptu poslao u levi, a u 90. u desni ugao golmana Marina.

Real Madrid je bio oslabljen neigranjem najboljeg fudbalera Kristijana Ronalda, ali ga je Velšanin sjajno odmenio. Njegove bravure sa klupe za rezervne igrače Valjadolida pratio je Antonio Rukavina.

Ovo je Bejlu prvi het-trik u dresu madridskog kluba, kojim je konačno dokazao da vredi novca izdvojenog za letošnji transfer iz Totenhema, ali ostaje da se vidi u kakvoj formi će nastupati kada se u sastav vrati Ronaldo.

U poslednjem meču subotnjeg programa Real Sosijedad je slavio u Barseloni 32:1, iako je Espanjol u 31. minutu poveo golom Kordove. Grisman je izjednačio u 69. minutu, a tragičar meča bio je Stuani, koji je na dva minuta do kraja dao autogol.