Remi u derbiju Birmingema

Ekipe Vest Bromviča i Aston Vile igrale su nerešeno 2:2 u derbiju Birmingema, u poslednjem meču 12. kola Premijer lige.

Ponedeljak, 25.11.2013.

22:37

VBA je sjajno otvorio derbi Vest Midlandsa i golovima Šejna Longa stekao 2:0 već posle 11. minuta igre.

Međutim, posle sat vremena velike borbe, poslednjih pola sata je proteklo u znaku gostiju koji su preko El Ahmadija i Vestvuda izbegli poraz. Tako i posle 12 kola oba tima imaju po 15 bodova na deobi 11 mesta.

Šejn Long doveo je domaće navijače u ekstazu za samo 11 minuta igre. Već u trećem minutu je sjajno primio loptu grudima, te je preciznim udarcem savladao golmana Aston Ville Brada Guzana.

Svoje majstorstvo s loptom ponovo je potvrdio sedam minuta kasnije. Iskoristio je grešku fudbalera Vile, te je lobovao Guzana za velikih 2:0 u tom trenutku.

VBA je mogao 19. minutu da definitivno reši meč, Long je ovaj put prošao po desnoj strani i centrirao, ali je Stefan Sesenjo promašio prazan gol sa samo dva metra.

Vila je prvu priliku da se vrati u meč imala u 24. minutu kada je pogodila prečku, da bi do kraja poluvremena Long ponovo zapretio, ali nije bilo novog gola.

U nastavku meča Vila je zaigrala mnogo bolje i promenila situaciju, kako na terenu, tako i na semaforu. Sve je počelo od 67. minuta kada je El Ahmadi smanjio prednost VBA na 2:1, da bi samo devet minuta kasnije Vestvud iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i postavio konačnih 2:2.