Sosijedad i Valensija, trka za LŠ

Fudbaleri Valensije pobedili su Hetafe u gostima sa 1:0 u 36. kolu Primere i tako su napravili korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Izvor: SO

Subota, 18.05.2013.

22:06

Jedini gol na meču postigao je Matje u 44. minutu na asistenciju Banege, bio je to prvi gol Francuza ove sezone u Primeri. On je levom nogom precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora.

’Slepi miševi’ četvrti su na tabeli sa 62 boda, koliko ima i Real Sosijedad posle pobede nad Seviljom u gostima 2:1.

Granada je savladala Osasunu sa 3:0, a golove su dali El Arabi u 23, Sikera u 80. iz penala i Buanonote u drugom minutu nadoknade. Tim iz Andaluzije sada ima 39 bodova i veoma je blizu opstanka u ligi, a Pamplonci imaju tri manje na 16. poziciji.

U poslednjem meču dana Sosijedad je dobio Sevilju i sačuvao je šanse za plasman u LŠ. Domaći iz Andaluzije poveli su golom Rakitića u desetom minutu, ali je isti igrač dao autogol šest minuta kasnijer

Konačni rezultat postavio je Agireče u 24. minutu, a Miroslav Stevanović igrao je od 88. minuta za Sevilju.