PL: Pobeda 'Pevaca', kiks 'Plavaca'

Fudbaleri Totenhem Hotspura savladali su ekipu Svonsija u gostima 2:1, dok je Čelsi poražen istim rezultatom na gostovanju u Sautemptonu.

Subota, 30.03.2013.

17:41

U prvom meču dana, Mančester Junajted je nastavio pohod ka tituli, minimalnom pobedom u Sanderlendu.

U ostalim mečevima 31. kola viđene su četiri pobee domaćih timova. Arsenal je sa 4:1 bio bolji od Redinga, Siti je pregazio Njukasl 4:0, Vest Hem je bio ubedljiv protiv Vest Bromvič Albiona 3:1, dok je Vigan ostvario minimalnu pobedu nad Norvičom.

U poslednjem meču dana, Everton je golom Kevina Miralasa u 28. minutu savladao Stouk Siti i tako nastavio borbu za Evropu sledeće sezone.

U nedelju sastaju Aston Vila - Liverpul, dok kolo u ponedeljak zatvaraju Fulam i Kvins Park Rendžers.

Čelsi je nastavio da igra promenjivo. Novim porazom na gostovanju Sautemptonu 'Plavci' su skliznuli na četvrtu poziciju, doduše, ekipa Totenhema ima i meč više.

Domaći su na "Sent Meriju" poveli posle odličnog duplog pasa Dejvisa i Rodrigesa u 23. minutu, akciju je rutinskim šutem završio mladi Englez Rodriges. Londonci stižu do izjedančenja deset minuta kasnije preko kapitena Džona Terija. On se najbolje snašao na prvoj stativi i glavom poslao loptu u gol.

Ali, nije se dugo čekalo na novi pogodak. Lamber je, posle samo 120 sekundi, fenomenalno savio loptu iz slobodnjaka s nekih 30 metara savladao Čeha. Naš Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi.
Beta/AP Photo/ Daniel Hambury/PA
S druge strane, Totenhem je nastavio da gazi ka Ligi šampiona. 'Pevci' su golovima Fertongena i Bejla stigli do nova važna tri boda i preskočili Čelsi na trećem mestu.

Prvo je Velšanin asistrirao Belgijancu u 8, da bi mu Fertongen uzvratio asistencijom 13 minuta kasnije. Domaći su od tog trenutka zaigrali dosta angažovanije i ofanzivnije, ali su uspeli samo da ublaže poraz preko Mičua u 72. minutu.

Arsenal nastavlja s dobrim igrama, četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva, i vrši sve veći pritisak na četvrtoplasirani Čelsi.

Žervinjo je doveo 'Tobdžije' u vođstvo u 11. minutu, na asistenciju Kasorle, da bi se uloge zamenile u trećem minutu drugog dela igre za 2:0. Žiru je u 67. povećao na 3:0, ali su gosti samo minut kasnije smanjili preko Robsona-Kanua. Konačan rezultat postavlja Arteta s penala u 77. minutu.

Siti je rutinski izašao na kraj s Njukaslom. Mrežu 'Svraka' su pogađali Teves, Silva, Kompani i Jaja Ture. Aleksandar Kolarov je meč posmatrao sa klupe, dok Matija Nastasić nije bio ni u protokolu za meč.

Vest Hem je golovima Kerola i Gerija O'Nila srušio VBA, dok je Vigan golom Arune Konea deset minuta pred kraj trijumfovao protiv Norviča.

Sanderlend - Mančester J. 0:1
Arsenal - Reding 4:1
Mančester S. - Njukasl 4:0
Sautempton - Čelsi 2:1
Svonsi - Totenhem 1:2
Vest Hem - VBA 3:1
Vigan - Norič 1:0
Everton - Stouk 1:0