BL: Đurđić srušio Šalke i tikete!

Nikola Đurđić na pravi način je opravdao poziv u reprezentaciju Srbije, doneo je pobedu Grojter Firtu posle 17 utakmica bez trijumfa u Bundesligi!

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 02.02.2013.

17:24

Đurđić je namestio gol za izjednačenje protiv Šalkea, a onda u 91. minutu doneo pobedu svom timu u Gelzenkirhenu od 2:1.

Bajern je sa 3:0 u Majnicu nastavio svoj put ka titulu, a Štutgart je poražen u Diseldorfu 3:1. Hofenhajm je nadigrao Frajburg 2:1, dok su Volfsburg i Augzburg igrali 1:1. Kasnije se sastaju Hamburg i Ajntraht (18:30).

Đurđić je već u svom drugom meču u Bundesligi počeo da se isplaćuje Grojter Firtu, ali ne i kladioničarima. Poslednjeplasirani tim lige je gubio u Gelznkirhenu od 47. minuta kada je Mičel Bastos na svom debiju postigao gol za velikog favorita Šalke.

Samo pet minuta kasnije na scenu je stupio Đuđić koji je asistirao Feliksu Klasusu za izjednačenje. Novi srpski reprezentativac je meč karijere potvrdio golom za pobedu u 91. minutu.

Bajern nastavlja da gazi ka tituli, lako je nadigrao Majnc u gostima, golovima Tomasa Milera u prvom, te dvostrukog strelca Marija Mandžukića u drugom poluvremenu.

Svoj dan imao je Robi Kruse koji je bio dvostruki strelac u pobedi Fortune nad Štutgartom. "Švabe" su zabeležile četvrti poraz u nizu, pa rizikuju da učestvuju u borbi za opstanak.