Vila tone, Bredford ide na Vembli!

Fudbaleri trećeligaša Bredford Sitija plasirali su se u finale engleskog Liga kupa, iako su u revanšu polufinala u Birmingemu izgubili 2:1 od domaće Aston Vile.

Utorak, 22.01.2013.

22:47

U prvoj utakmici, koja je odigrana 8. januara u Bredfordu, domaći tim je slavio sa 3:1.

Protivnik Bredforda u finalu Liga kupa na Vembliju biće bolji iz duela Svonsija i Čelsija (prvi meč 2:0 za 'labudove').

Aston Vila je u utorak uveče dobro počela i povela preko Kristijana Bentekea u 24. minutu. Izjednačujući gol, vredan finala, postigao je Džejms Hanson u 55. minutu, a utešnu pobedu Aston Vili doneo je Andreas Vajman minut pre kraja meča.