Poraz Reala, pao i Bilbao

Fudbaleri Malage savladali su na svom terenu madridski Real sa 3:2, u derbi utakmici 17. kola španske Primere.

Izvor: NS

Subota, 22.12.2012.

22:07

Ako su do sada i gajili neku nadu, najvatreniji navijači Reala su se sada i definitivno oprostili od šampionske trke sa Barselonom, pošto sada za liderom zaostaju 16 bodova.

U poslednjem meču večeri Saragosa je nadigrala Atletik u Bilbau sa 2:0, a Stefan Babović odigrao je poslednjih 20-ak minuta meča.

Kako stvari stoje, kraljevskom klubu predstoji grčevita borba sa Atletikom i Malagom za drugo mesto na tabeli. Pored rezultata, utakmicu na "La Rosaledi" obeležila i odluka trenera Reala Žozea Murinja da iz startne postave eliminiše golmana Ikera Kasiljasa.

Poslednji put to se desilo Kasiljasu pre 10 godina na utakmici sa Deportivom iz La Korunje. Umesto Kasiljasa šansu je dobio Adan Garido. Realov ‘dželat’ bio je dvostruki strelac Roke Santa Krus, ali je najlepši gol postigao Isko u 49. minutu kada je Malaga povela sa 1:0.

Madriđani su samo na momente uspevali da pariraju Malagi, a gol koji je postigao Karim Benzema u 82. minutu samo im je dao lažnu nadu da mogu do preokreta.

Ovo je ekipi Malage bila prva pobeda nad Realom još od 1983. godine.