Siti se spasao, večni Ameobi

U mečevima 18. kola Premijer lige, pobede su ostvarili Mančester Siti, Njukasl, Sanderlend, VBA i Everton, dok je Totenhem osvojio samo bod.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 22.12.2012.

17:54

Šampion Siti je savladao Reding golom Gereta Berija u 92. minutu, a kiks je napravio Totenhem koji je igrao bez golova sa Stoukom.

Everton je preokretom sa igračem više savladao Vest Hem 2:1, dok je veteran Šola Ameobi doneo Njukaslu pobedu nad KPR-om 1:0. Stiven Flečer je doneo bodove Sanderlendu u Sautemptonu (1:0). dok je VBA preokrenuo protiv Noriča na 2:1.

Mančester Siti jedva osvaja bodove, čak i protiv timova koji se bore za opstanak. Šampion je do tri boda protiv Redinga stigao tek u 92. minutu. "Građane" je ovaj put spasao Geret Beri. Matija Nastasić je odigrao ceo meč, Aleksandar Kolarov nije bio ni na klupi.
Manchester City 1 : 0 Reading by WorldGoals10 Everton je "skočio" na četvrto mesto drugom pobedom u poslednja tri kola. "Karamele" su se namučile u Londonu, Vest Hem je poveo na "Apton parku" u 14. minutu prvim golom Karltona Kola protiv Evertona u svojoj karijeri. "Čekićari" su čuvali prdnost do 65. minuta kada je sve krenulo naopako.

Proradila je afrička veza, Stiven Pienar je proigrao Viktora Aničibea za izjednačenje, da bi nekoliko minuta kasnije Kol dobio crveni karton. Gosti su iskoristili prednost igrača više već u 73. minutu kada je Pienar zatresao mrežu. U finišu je isključen i Deron Gibson, ali je Everton ostvario pobedu, četvrtu posle preokreta u ovoj sezoni. Samo Mančester Junajted ima više preokreta, sedam.
West Ham vs Everton 1:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410 Sanderlend je pobedio u Sautemptonu osmim golom Stivena Flečera u sezoni. "Crne mačke" su neporažene kada Flečer postigne gol. VBA je takođe pobedio posle preokreta, sa 2:1 Norič.

Gosti su poveli preko Roberta Snodgrasa koji je postigao već treći gol iz slobodnih udaraca u sezoni. Rekord PL drži Kristijano Ronaldo sa samo jednim više. Krajem poluvremena Žoltan Gera je izjednačio, a poedu VBA, prvu posle četiri meča doneo je Romelu Lukaku.

Tesnu pobedu ostvario je i Njukasl, koji je savladao Kvins Park Rendžers golom u 81. minutu. Junak "svraka" je po ko zna koji put postao legendarni igrač ovog tima Šola Ameobi sjajnim golom posle dodavanja Džejmsa Perča.