Sjajni Jovetić, gosti dominirali

Mečeve 18. kola Serije A u subotu obeležila je dominacija gostujućih timova, te briljantna partija Stevana Jovetića.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 22.12.2012.

16:54

Crnogorski reprezentativac postigao je dva gola i bio najzaslužniji za pobedu Fiorentini u Palermu sa 3:0. Napoli je sa 2:0 savladao Sijenu, takođe u gostima.

Bodove na strani osvojili su još Lacio, koji je sa 1:0 nadigrao Sampdoriju, te Parma koja je dobila Bolonju 2:1. Samo je Torino slavio kod kuće, sa 2:0 nad Kjevom. Nerešeno je bilo između Atalante i Udinezea (1.1).

U prvom meču dana Inter i Đenoa su remizirali 1:1, dok se od 20:45 u derbiju kola sastaju Roma i Milan.

Kolo je obeležio bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić. On je sa dva gola u drugom poluvremenu doneo ubedljivu pobedu Fiorentini na Siciliji protiv Palerma. Jovetić je otpor domaćina slomio u petom minutu nastavka meča, da bi pobedu Viole potvrdio golom iz penala u 83. minutu. Konačan rezultat potavio je Rodriges u 89. minutu.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč, dok je Adem Ljajić sa klupe gledao poedu. Fiorentina se drugom uzastopnom pobedom probila na treće mesto na tabeli.
Serie A : Palermo vs Fiorentina 0-3 by MRLooka Rimski Lacio je iskorisio remi Intera i ponovo postao prvi pratilac lidera Juventusa. Za to je najzaslužniji Brazilac Ernaneš koji je golom u 31. minutu doneo svom timu minimalnu pobedu nad Sampdorijom u Đenovi.

Napoli se mučio u Sijeni sve do poslednjih pet minuta, da bi na kraju slavio pobedu od 2:0. Napolitanci su bunker domaćina probili tek u 86. minutu preko Kristijana Mađija, da bi meč bio rešen u nadoknadi vremena kada je Emanuele Kalajo napravio penal i dobio crveni karton. Siguran sa bele tačke bio je Edison Kavani. Bio je to 12. gol Urugvajca u Seriji A u poslednjih pet minuta igre.
Siena vs Napoli 0:2 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410 Bodove su pobedili Atalanta i Udineze u Bergamu, bilo je 1:1. Gosti su poveli u 34. minutu preko Murijela, da bi pet minuta kasnije Denis iz penala postavio konačan rezultat. Željko Brkić i Dušan Basta odigrali su ceo meč za "zebre" iz Udina.