Verder dobio, remi u Volfsburgu

Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su u gostima Hofenhajm sa 4:1, dok su Volfsburg i Hamburg odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama 15. kola nemačke Bundeslige.

Nedelja, 02.12.2012.

18:45

Klub iz Bremena izborio je veoma značajnu pobedu kojom je ostao u konkurenciji za plasman na evropsku scenu, dok je Hofenhajm nakon devetog poraza ove sezone i dalje medju ugroženim timovima i predstoji mu grčevita borba za opstanak.

Verder je već na poluvremenu najavio trijumf vodjstvom od 2:0 i u nastavku ga je smo potvrdio, a junak susreta bio je trostruki strelac Marko Arnautović.

Golove su postigli Salihović u 50. za Hofenhajm, a Predl u 21. i Arnautović u 29, 73. i 79. minutu za Verder. Aleksandar Ignjovski odigrao je svih 90 minuta za tim iz Bremena, dok je igrač Hofenhajma Filip Malbašić i dalje povređen.

U utakmici između Volfsbura i Hamburgam do vođstva su prvi došli gosti golom u 26. minutu, a strelac je bio Maksimilijan Bajster. Konačan rezultat postavio je Simon Kjer u 68. minutu.