Napoli drži korak sa Juventusom

Fudbaleri Napolija sačuvali su korak za liderom Juventusom, pošto su u utakmici 15. kola italijanske Serije A ubedljivo savladali Peskaru sa 5:1.

Izvor: NS

Nedelja, 02.12.2012.

14:49

Strelci za Napolitance bili su Inler u 9. i 78. minutu, Kavani u 58. iz penala i 63. i Hamšik u 15. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Bjarnason u 18. minutu.

Ovom pobedom Napoli je ostao u trci za Skudeto, i sada ima dva boda zaostatka u odnosu na Juventus, koji je u subotu u gradskom derbiju savladao Torino sa 3:0.

Peskara je od 57. minuta igrala sa igračem manje, jer je Antonio Boketi napravio penal i dobio direktan crveni karton.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Uroš Ćosić meč je odgledao sa klupe.

Od 15 časova igraju se preostale utakmice kola, dok od 20.45 Fiorentina i Sampdorija zatvaraju 15. kolo.