Evrogol Ćavija spasao Barselonu

Fudbaleri Barselone zadržali su stoprocentan učinak i posle petog kola španske Primere, ali uz puno problema.

Subota, 22.09.2012.

23:58

Katalonci su na svom terenu savladali Granadu sa 2:0 golovima u samom finišu utakmice.

Pobedu Kataloncima prektično je doneo kapiten Ćavi evrogolom u 87. minutu, a u prvom minutu nadoknade autogolom je trijumf overen.

Bio je ovo 19. put u istoriji da Granada gostuje na Kamp Nou i 19. pobeda domaćina. Ekipa Tita Vilanove mučila se tokom celog duela pre svega sa sjajnim golmanom gostiju Tonjom koji je skinuo barem pet zicera, a Ćavi je na kraju evrogolom sprečio senzaciju.

Domaćin je igrao sa Maskeranom i Songom u odbrani zbog povreda Pujola i Pikea, ali je uspeo da se odbrani i sačuva Valdesa.