Mesi u istoriji, vratio se Lekić

Fudbaleri Barselone pobedili su Granadu sa 5:3 (2:0) u meču 28. kola španske Primere, a Osasuna i Hetafe odigrali su nerešeno 0:0 u Pamploni.

Izvor: SO

Utorak, 20.03.2012.

22:03

Het-trik za Barsu dao je Leo Mesi, koji je postao najbolji strelac u istoriji kluba. Katalonci su se sada približili Realu na pet bodova zaostatka, uz meč više.

U tim Osasune se posle povrede vratio srpski fudbaler Dejan Lekić, koji je u 65. minutu zamenio Lamaha.

Migel Anhel Moja, golman Hetafea na pozajmici iz Valensije, bio je heroj utakmice, pošto je u nekoliko navrata odbranio udarce Ninja, Lamaha i Raula Garsije.

Barsa nije dugo trebalo da ‘načne’ Granadu – u četvrtom minutu Kuenka je centrirao sa leve strane, Mesi je spustio loptu glavom loptu do Ćavija, koji ‘iz prve’ pogađa mrežu rivala.

U 17. minutu već je bilo 2:0 – ponovo je Kuenka centrirao sa leve strane, odbrana gostiju nije dovoljno dobro intervenisala, a Mesi je sjajnim udarcem od desnu stativu postigao novi gol, 32. u Primeri ove sezone.

Barsa je propustila nekoliko šansi da definitivno reši pitanje pobednika, a u 55. minutu tim iz Andaluzije postiže gol. Martins je centrirao iz kornera, a Majnc je nadskočio Pikea i savladao Valdesa.

Sedam minuta kasnije događa se ono što niko na Kamp Nou nije očekivao – Granada stiže do izjednačenja. Dani Alveš oborio je Benitesa, a Sikeira je bio siguran izvođač penala (2:2).

Ipak, stvari ubrzo dolaze na svoje mesto, pošto je Mesi u 67. minutu na asistenciju Danija Alveša postigao novi gol za vođstvo Barse. Bio je to 233. gol Argentinca u dresu Barse. čime je prestigao Sesara Rodrigesa na listi najboljih strelaca Barselona svih vremena.

Do kraja smo videli još tri gola, strelci su bili Teljo i ponovo Mesi, a Alveš je na minut do kraja dobio drugi žuti karton. Zatim je Sikeira iz novog penala dao treći gol za Granadu i tako je postavio konačni rezultat.