Bolonja pregazila i Fiorentinu

Fudbaleri Bolonje nastavili su sa sjajnim igrama u februaru i sa 2:0 (2:0 ) pobedili Fiorentinu, u odloženoj utakmici 21. kola Serije A.

Utorak, 21.02.2012.

20:51

Strelci za domaći tim bili su Alesandro Dijamanti u 30. i Gaston Ramires u 43. minutu. U akcijama kod oba gola učestvovao je kapiten Marko Di Vajo.

Bolonja se ovom pobedom izjednačila sa Fiorentinom, Atalantom i Parmom na deobi 12. pozicije u Seriji A. Sve četiri ekipe imaju po 28 bodova.

Kod prvog gola Bolonje, Di Vajo je centrirao sa desne strane Dijamantiju, posle čijeg šuta je golman Fiorentine Artur Boruc ispustio loptu. Ona je ponovo došla do Dijamantija, koji se driblingom oslobodio protivničkog igrača, a onda udarcem po zemlji savladao Boruca.

Iz slične akcije postignut je i drugi gol. Di Vajo je centrirao sa desne strane, a Ramirez iz peterca udarcem petom savladao golmana gostiju iz Forence.

Ekipa Fiorentine je od 50. minuta igrala sa igračem manje, pošto je isključen Ruben Olivera. Mladi reprezentativac Srbije Matija Nastasić igrao je za Fiorentinu do 74. minuta, kada je zamenjen. Adem Ljajić ostao je na klupi za rezerve.