Basta i Radovanović strelci

Odigrano je još pet utakmica 15. kola italijanske Serije A, a srpski internacionalac Dušan Basta postigao je gol za Udineze u meču sa Kijevom.

Nedelja, 11.12.2011.

17:10

Di Natale je doveo Udineze u vođstvo u 68. minutu, dok je Basta jedanaest minuta kasnije duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat 2:1 postavo je Paloši u 83. minutu.

Milan nije uspeo da pobedio Bolonju u gostima. Domaći tim je poveo preko Di Vaja, Sedorf je ubrzo postigao izjednačujući pogodak.

Golom posle sumnjivo dosuđenog penala u 72. minutu Ibrahimović u poptunosti preokreće rezultat, ali samo minut kasnije Dijamanti postiže gol vredan boda za svoj tim. Milan je remizirao četvrti put ove sezone u prvenstvu, pa je prepustio prvo mesto na tabeli ekipi Udinezea.

Dušan Basta je postigao treći gol ove sezone za Udineze u kome je standardan prvotimac jer je igrao na 16 utakmica u dosadašnjem delu sezone, uglavnom na poziciji desnog beka. Strelac vodećeg gola na "Fruliju" Antonio Di Natale postigao je deseti prvenstveni gol ove sezone.

Još jedan srpski fudbaler postigao je gol u Italiji. Novara je dočekala Napoli, koji je u sredu pobedom nad Viljarealom obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona. Ivan Radovanović je postigao prvi gol na meču u 70. minutu, ipak Novara nije uspela da stigne do tek treće pobede u sezoni pošto je Džemaili u 84. minutu postigao izjednačujući pogodak.

Na preostale dve utakmice nije bilo pobednika. Katanija je kao gost povela poritv Atalante golom Legrotaljea u 18. minutu meča. Ipak pošto je defanzivac gostiju Spoli isključen u 44. minutu posle drugog žutog kartona Katanija je iskoristila brojčanu prednost na terenu i golom Tiribokija u 71. minutu došla do boda.

Beta
Parma je tek drugi put ove sezone remizirala. Na Sardiniji je gostovala Kaljariju u jedinom meču ovog kola na kome nije bilo golova.

U derbiju kola u ponedeljak od 20.45 časova Juventus u Rimu gostuje Romi i eventualnom pobedom bi preuzeo lidersku poziciju na tabeli.