JSL: Radnički slavio protiv Rada

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su Rad sa 4:2 u poslednjem meču jesenjeg dela sezone u Jelen Superligi Srbije.

Izvor: JT

Nedelja, 11.12.2011.

13:01

Kragujevčani su protiv tima sa Banjice došli do sedme pobede ove sezone, kojom su se učvrstili na četvrtom mestu tabele, dok je Rad pao na 12. mesto.

Najzaslužniji za trijumf Radničkog bio je Spalević sa dva gola, dok su se u strelce upisali i Ristić i Živadinović. Pogotke za Rad postigli su Kojić i Stanojević.

Na početku meča u Kragujevcu, Radnički je opravdao epitet favorita u tom duelu, što je krunisao golom u 20. minutu, kada je strelac bio Spalević. Do kraja poluvremena, domaći su vodili sa 2:0 pošto je u nadoknadi vremena Ristić zatresao mrežu Rada.

U drugom poluvremenu usledio je odgovor ekipe sa Banjice, koja je u 52. minutu golom Kojića smanjila prednost Kragujevčana na 2:1, da bi deset minuta kasnije Stanojević doneo izjednačenje. Ipak, radost fudbalera Rada nije trajala dugo, pošto je Spalević svojim drugim pogotkom ponovo doveo Radnički u vođstvo. Na kraju, ubedljivu pobedu Kragujevčanima doneo je Živadinović u nadoknadi vremena.

Svi ostali mečevi poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva odigrani su u subotu, a viđeno je čak pet pobeda gostujućih ekipa. Na domaćem terenu slavilo je Smederevo, a u Novom Pazaru nije bilo golova.

Partizan je bio ubedljiv u Lučanima protiv Metalca sa 3:0, a Vojvodina je kao gost savladala Crvenu zvezdu sa 2:0. OFK je u Užicu pobedio Slobodu Point Sevojno sa 2:1, u Borči BSK i Javor odigrali su 1:1. Spartak je u Čačku pobedio Borac sa 1:0.