Neverovatan preokret Betisa

Ekipa Levantea je u prvom meču 16. kola Primere pobedila Sevilju minimalnim rezultatom i povećala je prednost na tabeli ispred Andalužana na pet bodova.

Subota, 10.12.2011.

21:57

U drugom meču dana Betis je pogocima u nadoknadi vremena došao do pobede protiv Valensije (2:1), a heroj dana je Ruben Kastro.

Levante ima 29 bodova na trećoj poziciji, Sevilja je četvrta sa 24, Valensija je treća sa 30 bodova, a Betis je sada 13. sa 16 bodova.

Jedini gol na meču između Levante i Sevilje postigao je u 57. minutu Viktorijano Nano, koji je posle kornera bio najprisebniji u gužvi i savladao Havija Verasa.

‘Slepi miševi’ su autogolom Dorada u drugom poluvremenu došli do vođstva, ali je domaćin u prvom minutu nadoknade došao do izjednačenja preko Kastra.

Samo tri minuta kasnije 24-godišnji Kastro pogodio je gornji levi ugao posle kontre i doneo je Betisu peti ligaški trijumf ove sezone, prvi posle deset mečeva.